Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik ma już inne postępowania egzekucyjne. Zamiar przy oszustwie.

skomentuj

Taki mail znalazłem w archiwum: Państwa stronę znalazłem w internecie, do napisania zachęciło mnie Wasze doświadczenie i profesjonalne podejście do tematu. mam problem z dłużnikiem. pożyczyłem mu pieniądze i mam teraz problem z odzyskaniem długu. Jest to kwota 2300 + plus odsetki. po nieudanych próbach i negocjacjach z dłużnikiem sprawę oddałem do sądu i mam pełnomocny wyrok, nadana jest również klauzula wykonalności. po otrzymaniu wyroku podjąłem dalsze próby odzyskania pieniędzy. Próby te były na własną rękę. Ponieważ moje działania nie przyniosły efektu postanowiłem zwrócić się o pomoc do Państwa. mój dłużnik ma 28 lat. pracuje lub pracował na stacji benzynowej. ma już kilka postępowań komorniczych i zasądzone alimenty mieszka u rodziców swojej dziewczyny czy jest możliwe odzyskanie długu przy Państwa pomocy? jakie będą koszty poniesione przy postępowaniu windykacyjnym i czy można nimi obciążyć dłużnika?

Kosztami naszymi dłużnika nie możemy obciążyć. A przy takiej stosunkowo niewysokiej kwocie to myślę, że ze dwie wizyty wystarczyłyby a jak nie to upublicznianie długu w miejscu zamieszkania dłużnika.

Jeżeli nie, to ewentualnie postępowanie karne – zgłoszenie wyłudzenia tej pożyczki. Wcześniej jednak warto by sprawdzić, czy te inne długi zaciągnął wcześniej niż tą pożyczkę. Można by wówczas tym bardziej uznać, ze miał świadomość tego, mając te inne długi w tym właśnie alimenty które korzystają z pierwszeństwa w egzekucji, że pożyczki nie będzie w stanie zwrócić a raczej że z góry nie miał takiego zamiaru. A zamiar niezwrócenia z góry powzięty to właśnie przesłanka oszustwa.

W przypadku niepowodzenia wszelkich sposobów, poczekać z 8 lat – wtedy może (pomyślawszy, że wierzyciele zapomnieli o nim) będzie miał jakieś mienie lub dochody umożliwiające wyegzekwowanie należności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

28/01/2016

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj