Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pani prokuratoro – adwokat wiceminister sprawiedliwości na podwójnym gazie; agresja, kajdanki i izba wytrzeźwień

skomentuj

Wczoraj wieczorem gruchnęła ta wieść w portalach ale dzisiaj daremnie szukać tego newsu na stronie głównej onet albo w telewizji tvn24 tudzież (niektórych) innych serwisów. Bez przesady, informowanie o tym to nie złamanie ciszy wyborczej. Nie taka jest też moja intencja, żeby agitować przeciwko… Ja tylko z lubością wskazuję (niedowiarkom) kolejny przypadek „zachowania się” prawnika i to „nie byle jakiego”.

Chodzi o Monikę Zbrojewską. W latach 2002–2005 odbyła aplikację prokuratorską zakończoną egzaminem prokuratorskim (hehehe 🙂 ). W 2006 rozpoczęła prowadzenie własnej kancelarii adwokackiej.

Jak donoszą media, „prowadziła” wczoraj samochód mając 2 promile alkoholu we krwi. Po zatrzymaniu przez policję, pani wiceminister sprawiedliwości prokuratoro – adwokat zaczęła się szarpać z policjantami, musieli jej założyć kajdanki i zawieźć na izbę wytrzeźwień niczym jakiegoś lumpa spod parkowej ławki. Ba, gdzie tam lumpowi do niej; śpiący pod ławką pijany lump nie zagraża nikomu w przeciwieństwie do tej pani prowadzącej samochód pod wpływem znacznej ilości spożytego alkoholu. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pani wiceminister sprawiedliwości prokuratoro – adwokat Monika Zbrojewska jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Stopień ten uzyskała na podstawie swej pracy „Dobrowolne poddanie się odpowiedzialności w polskim procesie karnym”; teraz będzie mogła przećwiczyć to w praktyce – na sobie samej. 🙂

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/10/2015

kategoria prokuratorzy

Skomentuj