Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Chcesz sprawdzić plan podziału z egzekucji? Musisz jechać do sądu…

komentarze 2

Kolejne sądowe gó…no. Przez telefon możesz dowiedzieć się (nie we wszystkich sądach ale chyba w większości) czy wygrałeś sprawę w sądzie a jak nie przez telefon, to piszesz wniosek o doręczenie wyroku (z uzasadnieniem) i wiesz. Niestety, nie dowiesz się ani przez telefon ani pisemnie, czy i jaka kwota przypadła Ci z egzekucji w planie podziału. Aby zapoznać się z planem podziału i ewentualnie wnieść zarzuty co do tegoż (w terminie zawitym), musisz jechać do sądu. Na przykład z Zakopanego do Gdańska, ku…wa.

No dlaczego tak? Może dlatego, żeby sędzia mogła się „pomylić” na korzyść czyjąś i na niekorzyść innych? Nasuwa się analogia z „motywacją” w kwestii o której niedawno napisałem w wątku Podejrzane: przedwczesny wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku….

Ty, no nawet pisemnie się nie dowiesz, naprawdę. Nie przyślą Ci planu podziału i tylko ku…wa napiszą, że możesz se przyjechać do sądu i zobaczyć (jak wezwą Cię do podania twego numeru konta bankowego to tylko tyle wiesz, ze coś tam otrzymasz, może złotówkę) . No nie jest to podejrzane? Ciekawe ile osób zostało przekręconych na „pomyłkach” w planie podziału…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

21/09/2015

kategoria komornik

Komentarze do 'Chcesz sprawdzić plan podziału z egzekucji? Musisz jechać do sądu…'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jest też tak z listami wierzytelności przy postępowaniu upadłościowym.

    Lech

    24 Wrz 15 10:34

  2. Tak. Mam trzy „kupione” długi Amber Gold i przez telefon nie chcieli powiedzieć ile mi przypadło.

    admin

    24 Wrz 15 10:44

Skomentuj