Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Skarga kasacyjna – od jakiej kwoty?

4 komentarze

Pytanie: Chodzi mi o kasację w sprawie cywilnego wyroku znaczy się o zapłatę. Niezapłacona faktura, nakaz zapłaty, sprzeciw, sąd pierwszej instancji oddala powództwo, apelacja, sąd drugiej instancji również oddala powództwo pomijając fakty. Od jakiej kwoty można wnieść kasację? Nie mogę na ten temat nic znaleźć w kpc.

Przeczytaj też: Skarga kasacyjna – wiosek o wstrzymanie wykonania wyroku

Odpowiedź: Przede wszystkim, podstawą skargi kasacyjnej nie mogą być zarzuty dotyczące ustalenia faktów o czym informuję Pana gdyż pisze Pan o pomijaniu faktów przez sąd. Odpowiadając zaś na pytanie, to zgodnie z art. 3982 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego skarga kasacyjna jest niedopuszczalna w sprawach o prawa majątkowe, w których wartość przedmiotu zaskarżenia jest niższa niż pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Kasacja wyroku w sprawie o alimenty

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

7 stycznia, 2021

Komentarze do 'Skarga kasacyjna – od jakiej kwoty?'

Subscribe to comments with RSS

 1. I większość, może 95% spraw o zapłatę należności przedsiębiorców prowadzących jednoosobowa działalność gospodarczą, nie sięga minimalnej kwoty kwalifikującej sprawę do skargi kasacyjnej. A sądy rejonowe i okręgowe piszą takie głupoty, że można zwariować, co prawdopodobnie w większości czynią za łapówkę.

  jeja

  7 sty 21 o 21:45

 2. Od jakiej kwoty kasacja w sprawie o alimenty?

  Anonim

  8 sty 21 o 03:09

 3. Skarga kasacyjna jest niedopuszczalna w sprawie o alimenty. Niedopuszczalna jest też w sprawach: o zapłatę czynszu najmu albo dzierżawy, o rozwód, o naruszenie posiadania.

  admin

  8 sty 21 o 12:11

 4. Ciekawe czym się kierowali ustalając, że w wyżej podanych przypadkach niedopuszczalne jest wniesienie kasacji. Sprawy jak wszystkie inne przecież.

  Naomi

  21 paź 21 o 14:55

Skomentuj