Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Banki Grajewo – kredyty, konta, lokaty

komentarze 2

Jak widać z zamieszczonej niżej (pod ofertami do których za chwile wrócimy) listy, banków niewiele jest w Grajewie. Tym bardziej zatem zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertami do których prowadzi widoczne tutaj hiperłącze. Dokładamy starań, aby zawsze były to najbardziej atrakcyjne w danym monecie oferty kredytów, kont, lokat, kart kredytowych. Prosimy upatrzyć sobie oferty i złożyć wniosek (kontaktowy) przez internet. W niektórych przypadkach możliwe jest od razu wysłanie kompletnego wniosku o produkt.

Bank BPH S.A. Oddział
ul. Ełcka 10, Grajewo

Bank Pekao SA Oddział I Łomża Filia nr 2
ul. Wojska Polskiego 6, Grajewo

Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Oddział
ul. Wojska Polskiego 18, Grajewo

Euro Bank S.A. Placówka
ul. Ełcka 12 A, Grajewo

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Oddział Operacyjny w Grajewie
ul. Wojska Polskiego 55, Grajewo

Getin Noble Bank
ul. Wojska Polskiego 9, Grajewo

Santander Consumer Bank S.A. Oddział Partnerski
ul. Wojska Polskiego 21, Grajewo

Meritum Bank ICB S.A. Placówka Partnerska
ul. Ełcka 26 B, Grajewo

PKO Bank Polski, Oddział 1 w Grajewie
ul. Wojska Polskiego 50, Grajewo

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/02/2015

kategoria banki regionalnie

Komentarze do 'Banki Grajewo – kredyty, konta, lokaty'

Subscribe to comments with RSS

 1. Witam. taka sytuacja: zrealizowany został omyłkowy przelew na konto innej osoby niż ta która miała otrzymać ten przelew. Imię i nazwisko prawidłowe ale konto innej osoby która pomimo wezwania nie oddaje pieniędzy i będzie chyba niemożliwością odzyskać. Czy bank ponosi tu odszkodowawczą odpowiedzialność?

  student

  8 Kwi 15 08:21

 2. Bank odpowiada za szkody wynikłe na skutek przesłania środków pieniężnych na błędnie podany rachunek należący do innego podmiotu niż dane (nazwa/nazwisko i adres) określone w poleceniu przelewu. Tak uznał Sąd Najwyższy w precedensowym wyroku z dnia 17 grudnia 2008 r. (sygn. I CSK 205/08). Szczególnie z firmowych rachunków (ze względu na stosunkowo dużą ilość realizowanych przelewów wykonywanych w relatywnie krótkim odstępie czasu) zdarzają się omyłkowe przelewy na inne rachunki, na skutek błędu popełnionego przy wpisywaniu numeru rachunku.
  Księgując przelewy, banki coraz częściej realizowały je tylko na podstawie rachunku bankowego, nie biorąc na siebie odpowiedzialności w sytuacjach, gdy dane beneficjenta nie są zbieżne z numerem rachunku. Stosowne uregulowania znajdowały (znajdują) odzwierciedlenie w regulaminie banku. Jeden bezpodstawnie wzbogacony w ten sposób właściciel rachunku zwróci pieniądze, inny nie, zależy na kogo trafimy. Jeżeli trafiliśmy na nieuczciwego, prawnicy jako jedyną drogę sugerowali wszczęcie postępowania zmierzającego do wyegzekwowania od beneficjenta przelewu zwrotu omyłkowo przelanych środków. Dodatkowy problem pojawiał się wówczas, gdy przelew został zrealizowany na rachunek o którym nie wiemy, do kogo należy. Utrudnieniem było to, że ze względu na bankową tajemnicę bank nie udzieli nam danych podmiotu na który dokonano omyłkowego przelewu. Pozostawało jedynie złożenie pozwu do sądu, o zwrot kwoty przelanej, na podstawie bezpodstawnego wzbogacenia się nieznanego właściciela rachunku. Oczywiście w pozwie brakowałoby w takim przypadku danych strony pozwanej więc należałoby poinformować sąd dlaczego tak jest i domagać się aby sąd wezwał bank do udostępnienia danych podmiotu bezpodstawnie wzbogaconego. Jednak nawet gdy wierzyciel już uzyskał wyrok nakazujący zwrot pieniędzy od osoby na konto której omyłkowo trafiły nasze środki, to i tak zapewne niejednokrotnie pieniądze te były nie do odzyskania jeżeli taki dłużnik nie posiadał oficjalnie majątku a pieniądze z konta wypłacił. W świetle przytoczonego na wstępie orzeczenia Sądu Najwyższego wierzyciel w takiej sytuacji ma prawo żądać od banku zwrotu omyłkowo przelanych pieniędzy co z oczywistych względów daje mu pewność odzyskania środków.

  jurist

  8 Kwi 15 09:39

Skomentuj