Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie samochodu wystawionego do sprzedaży na serwisie aukcyjnym

komentarzy 5

Pytanie: Dłużnik wystawia na allegro i olx samochody, czy jest możliwość skierowania wniosku do komornika o zajęcie tych ruchomości, wystawiane są z konta dłużnika i teraz jeszcze z konta żony dłużnika co mieszkają pod tym samym adresem.

Odpowiedź: Samochody można zająć ale nie poprzez allegro czy olx tylko fizycznie, w miejscu ich postoju; zgodnie z art. 854 Kodeksu postępowania cywilnego na każdej zajętej ruchomości komornik umieści znak ujawniający na zewnątrz jej zajęcie, a jeżeli to nie jest możliwe, ujawni je w inny sposób. No i spisze protokół. Sugerowałbym zatem wystąpić do komornika z wnioskiem o zajęcie tych samochodów, nie zaszkodzi dołączyć wydruki z allegro aby zmotywować komornika do wizyty u dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/01/2015

Komentarze do 'Zajęcie samochodu wystawionego do sprzedaży na serwisie aukcyjnym'

Subscribe to comments with RSS

 1. Teoria swoje, praktyka swoje. Pisałem wielokrotnie tutaj o zajmowaniu przez komornika samochodu stojącego na posesji, ogrodzonej płotem i z zamkniętą bramą.
  „Mądry” asesor spisał sobie protokół zajęcia „zza bramy” widząc tylko nr rejestracyjny, protokół wrzucając do skrzynki na furtce. Bez żadnego oznaczenia pojazdu fizycznie.

  Nieraz ze znajomymi z branży żartujemy sobie, że jak zostawiać u kogoś samochód na posesji pod jego i swoją nieobecność, to lepiej profilaktycznie zdjąć tablice i do bagażnika wrzucić. Nalepki za szybą komornik nie dojrzy 😉

  Mike

  30 Sty 15 10:13

 2. A moj komornik nawet nie pojechal sprawdzic i nie dostalem odpowiedzi od niego czemu nie . cyrk poprostu z tym pl prawem

  pawel

  15 Lut 15 07:14

 3. No to ponaglenie pisemne a jak dalej nic, to skarga. Tylko, że skarga 100 zł. kosztuje…

  admin

  15 Lut 15 07:36

 4. Teraz to chyba juz sprzedał te pojazdy bo to było kilka miesięcy temu. Pozostaje teraz jak sprawdzić komu sprzedał te pojazdy?

  Paweł

  15 Lut 15 08:18

 5. Jak nabywca kupił w dobrej wierze, to mu nie odbierzecie. Można co najwyżej ścigać karnie dłużnika z art. 300kk ale czy to coś da…

  admin

  15 Lut 15 10:16

Skomentuj