Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie alimentów przez komornika

komentarzy 5

Pytanie: Posiadam konto w Banku, córka posiada konto junior, ma 9 lat. Były mąż wysyła alimenty na konto dziecka. Czy jak ja mam komornika, komornik może zająć konto córki i alimenty na tym koncie?

Odpowiedź: Komornik nie ma prawa zająć konta bankowego osoby która nie jest dłużnikiem i konta bankowego dziecka dłużnika też nie ma prawa zająć.

Ponadto, zgodnie z art. 833 § 6 Kodeksu postępowania cywilnego nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne. Na wszelki wypadek jednak byłoby wskazane, aby alimenty wpływały dalej nie na Pani konto bankowe, czyli aktualny nazwijmy model jest jak najbardziej wskazany.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4.3]

23/01/2015

kategoria alimenty

Komentarze do 'Zajęcie alimentów przez komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. z tym kontem junior – zapewne w pko bp – to nie tak, wlascicielem jest rodzic. a alimenty na rachunku traca swoja ochrone. co zrobic? na razie problemu nie ma, jest kwota wolna od zajecia ale jesli obrot ja przekroczy to wczesniej trzrba wniesc o ograniczenie zajecia

  ryszard ochódzki

  24 Sty 15 23:34

 2. Dzięki Rysiu, muszę ostrzec Panią.

  Jak tracą, to chyba tylko do czasu wykazania, że nie powinien ich komornik zajmować.

  admin

  24 Sty 15 23:51

 3. oj, tym razem muszę się poprawić. czytalem na www banku, stroną umowy jest jednak dziecko, w imieniu którego działa rodzic. i rodzic ma powiązanie tego konta z kontem swoim, może kontrolować konto dziecka. to mnie zmyliło.
  dla 100% pewności trzeba by zadzwonić do banku

  ryszard ochódzki

  25 Sty 15 00:24

 4. Czy komornik może zając pożyczkę otrzymaną na konto bankowe? Pożyczka między 3 a 5 tysięcy złotych.

  Renata

  14 Paź 17 09:19

 5. Może zająć. A nie lepiej wziąć pożyczkę w gotówce, z dostawa do domu? Polecam tą tutaj bo zakładam, że kredytu w banku Pani nie otrzyma mając komornika.

  admin

  14 Paź 17 10:50

Skomentuj