Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Skąd komornik wie o zwrocie podatku?

2 komentarze

Pytanie: Mam od tygodnia komornika i on już wysłał do urzędu skarbowego zajęcie zwrotu podatku. Fakt, zwrot podatku mi przysługuje, złożyłem rozliczenie. Ciekawi mnie tylko, skąd komornik o przysługującym mi zwrocie podatku wie? Rozliczenie sporządziłem i wysłałem samodzielnie, nikomu nie mówiłem o tym że wyszedł zwrot.

Przeczytaj też: Ile jest ważne zajęcie komornicze w urzędzie skarbowym?

Odpowiedź: Wysyłając zajęcie takiej wierzytelności do urzędu skarbowego Komornik nie wie o tym, czy dłużnikowi przysługuje zwrot podatku znaczy czy dłużnik ma nadpłatę podatku. Jednak w wielu przypadkach okazuje się, że zwrot nadpłaty podatku podatnikowi przysługuje. Skierowania zajęcia (ewentualnej) wierzytelności do urzędu skarbowego to jedna z pierwszych czynności egzekucyjnych dokonywanych we wszystkich znanych mi sprawach egzekucyjnych.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć zwrot podatku?

A czy komornik najpierw sprawdza czy dłużnik jest zatrudniony i tylko wtedy wysyła zajęcie nadpłaty podatku do skarbowego?

Nie, wysyła niezależnie od tego czy dłużnik jest zatrudniony czy nie jest. Zwracam pana uwagę na to, że zwrot nadpłaty podatku dotyczy poprzedniego roku kalendarzowego a nie obecnego. Aktualnie dłużnik może być bezrobotnym ale może w poprzednim roku był zatrudniony i należny jest mu zwrot nadpłaty podatku.

Przeczytaj też: Zmiana miejsca zamieszkania a zajęcie nadpłaty podatku

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Skąd komornik wie o zwrocie podatku?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornicy wysyłają zajęcie zwrotu nadpłaty podatku nawet jeżeli dostaną sprawę do egzekucji na przykład we wrześniu kiedy to już każdy podatnik co miał dostać zwrot, dostał.

    spec

    19 maj 23 o 15:49

  2. Czy zajęcie wierzytelności w skarbowym dokonywanej jest wciąż pocztą poleconą czy drogą elektroniczną?

    Arti

    19 cze 23 o 07:54

Skomentuj