Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przykładowe problemy wierzycieli

1 komentarz

Ten wpis nie jest twórczy, to znaczy, nie włożyłem weń własnej inwencji, pracy. Przedstawiłem natomiast zbiór przykładowych zapytań w sprawie windykacji. Po to, aby dać może niektórym do myślenia, może ten i ów znajdzie temat podobny do swojego z którym jeszcze nie boryka się jako z przeterminowaną wierzytelnością, ale może borykać się. Przesłanie jest oczywiste: ostrożnie z kredytowaniem (w formie kredytu kupieckiego, prywatnej pożyczki), ostrożnie z żyrowaniem, z wręczaniem zaliczek itp. Takie tylko suche ostrzeżenie nie do każdego trafia, bardziej trafiają przykłady. Oto takie przykłady z życia, każdy w osobnym akapicie:

Nie dawno otrzymałem pismo informujące mnie, że postępowanie egzekucyjne w zleconej przeze mnie sprawie przeciwko … zostanie umorzone. Komornik nie odnalazł mienia z którego mogła by być prowadzona egzekucja. Sprawa toczy się w Warszawie i dotyczy długu zasądzonego wyrokiem sądu z przed dwóch lat. Wysokość długu wraz z odsetkami przekracza sumę 10 000 zł. – jest to pożyczka – miałem kiedyś firmę pożyczkową. Proszę o wskazanie mi drogi jaką załatwić można by usługę Państwa firmy w tej sprawie, oraz uzyskać więcej informacji o jej ewentualnych warunkach.

chciałabym w imieniu mojego klienta – spółki akcyjnej zaproponować Państwu zlecenie windykacji wierzytelności. Jeśli byliby Państwo zainteresowani bardzo proszę o kontakt. Są to wierzytelności na kwote główną około 220.000 zł + ustawowe odsetki z tytułu opóźnienia. Wierzytelności te Zostały zasądzone na rzecz mojego klienta nakazami zapłaty i wyrokami. Szczegółowe informacje prześlę po uzyskaniu od Państwa odpowiedzi.

niedawno sprzedałam mieszkanie w … Ponieważ kupujący wpłacili mi na konto pieniądze miesiąc później niż zobowiązali się na akcie notarialnym, bez mojej zgody, chciałam odstąpić od umowy i złożyłam do sądu pozew. Nieruchomości poszły w górę,poza tym miałam upatrzony dom,który w między czasie przepadł. Kupujący zobowiązali się do dopłaty 25tys.zł a ja do wycofania sprawy w sądzie. Podpisaliśmy oświadczenie w którym kupująca zobowiązała się tytułem rekompensaty wpłacać na moje konto raty w wysokości nie mniejszej niż 1388zł miesięcznie,pierwsza rata powinna być wpłacona do końca marca tego roku. Spełniłam warunki umowy a oni nie.Do dzisiaj nie wpłacili ani złotówki. Kiedy pojechałam do …,do mieszkania kupującej wyjaśnić sprawę,ona oświadczyła że nie będzie płacić. Czy mógłby Pan zająć się tą sprawą? Czy ze względu na dużą odległość od Sosnowca zapłaciłabym większą prowizję? Ile wynosiłaby prowizja przy takiej sprawie?

Prosimy o przedstawienie oferty w zakresie odzyskania należności. Szczegóły: Dłużnik : … Łączna kwota należności: 12.019,28 zł Uwagi: Firma działa od 1949 r. i jest wiodącym producentem … w Europie. Wg naszych informacji uzyskanych od pracowników dłużnika opóźnienia płatności są od wielu lat stałą „metodą” działania zarządu Spółki. W załączeniu przesyłamy kopię wezwania do zapłaty wysłaną dłużnikowi.

mam problem z odzyskaniem pieniedzy. Facet winny jest mi 12.000PLN za kradziesz samochodu(na tyle został wyceniony). 01.07.07r. minął termin sądowy w którym złodziej miał oddać mi pieniądze(miał dwa lata od uprawnomocnienia się wyroku czyli do 01.07.07r.). Czy jest możliwość ściągniecia kasy od takiej osoby? Jezeli tak to prosze o odpowiedz albo o kontakt na tel.

Witam! Chciałbym nawiązać z Państwa firmą współpracę w celu odzyskania pewnej kwoty pieniężnej. Chodzi o 1050 funtów brytyjskich. Posiadam pisemną deklarację spłaty wyżej wymienionej kwoty ale druga strona jak dotąd nie wywiązała się z warunków spłaty. Kwota została rozłożona na trzy raty, termin ostatniej wypada 4 sierpnia 2007, ale jak wspomniałem druga strona nie wywiązuje się i poprzednich wpłat nie otrzymałem. Obecnie przebywam na terenie Wielkiej Brytanii, natomiast druga strona wróciła do Polski. Rozmawiałem telefonicznie z pracownikiem Państwa firmy i znam ogólne zasady, jednakże wolałbym zapoznać się z dokładną treścią umowy. Oto mój adres:… Wraz z umową odeślę kopię oświadczenia. W oświadczeniu znajdują się adresy obu stron i numery paszportów. Załączę również numer pesel drugiej strony. Dziękuję z góry za zainteresowanie moją sprawą.

Posiadamy nalezność przeterminowaną 365 dni – płatność winna nastąpić 21.07.06 kwota ok 6200 pln – u klienta na terenie Wrocławia , gdzie nasza firma ma również swój oddział. . Czy podjęlibyście się Państwo windykacji należności , jeśli tak to proszę wstępną ofertę . Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje z mojej strony , proszę o kontakt . Interesuje mnie również windykacja na terenie Rosji (Moskwa ) . Na stronie internetowej widzę , że obsługujecie Państwo rynek rumuński , czy Rosja chodzi w grę ?

jestem zainteresowany Państwa ofertą odzyskania długu. Posiadam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z klauzulą wykonalności na kwotę 10 000+1515 koszt procesu oczywiście z odsetkami od lipca 2005. Proszę o kontakt

Proszę o przesłanie (lub kontakt tel.) informacji dotyczacych wysokości prowizji za Wasze usługi. W obecnej chwili od około 3 miesięcy mam trudności z odzyskaniem należności za wykonaną usługę transportową na kwotę ok. 9000 zł brutto. Firma spedycyjna przyjęła fakturę (mam podpisaną kopię) i cały czas zwodzi i odwleka termin zapłaty. Proszę o przesłanie (lub kontakt tel.) informacji dotyczacych wysokości prowizji za Wasze usługi.

Prosze ocenic mozliwośc windykacji długu od osoby fizycznej,bądź też jej kupno.Z kwoty widniejącej na umowach zostało spłacone około 11.000 zł. Osoba prowadzi bądź pracuje w firmie ojca.Więcej informacji pod numerem telefonu … Interesuje mnie podjęcie wspólpracy z waszą firmą.

czy zakupicie lub zwindykujecie Państwo dług 10 tyś? Dłużnikiem jest osoba prywatna,prowadząca działalnosc gospodarczą – jest to lekarz stomatolog. Jakie muszę mieć dokumenty potwierdzające dług (weksel,umowa itp.).

Moim dluznikiem jest osoba prywatna,prowadzaca jakies interesy z zagranicznymi partnerami,ale nie wiem czy formalnie(nie wiem czy ma otworzona dzialalnosc). Zabezpieczeniem moich roszczen sa dwa weksle po 50 tys zlotych. Czy mam szanse odzyskac swe pieniadze?

Mieszkam w Zakopanem. Chciałbym zwrócić się do firmy windykacyjnej o pomoc w odzyskaniu pożyczki gotówkowej udzielonej osobom fizycznym. Należność wynika z pisemnej umowy. Dług opiewa na 65 tys zl. Dłużnicy (rodzeństwo) mieszkają również w Zakopanem, prowadzą działalność gospodarczą. Pierwsza data płatności należności wypada na 31 marca, ale mam podstawy przypuszczać, że dłużnicy nie będą skłonni wywiązać się ze swoich obowiązków, stąd moje pytanie do Państwa o warunki nawiązania współpracy przy odzyskaniu w/w należności. Proszę o nadesłanie e-mailem informacji ofertowej z Państwa strony.

szanowni państwo jestem w posiadaniu prawomocnego wyroku sądowego o zapłate długu w kwocie 31037,50 zł wraz z odsetkami ustawowymi od dnia 2 listopada 2002 roku do dnia zapłaty. nalezności poboczne wynikające w wyroku wynoszą około 11.000,- zł. ponieważ wytok ma nadaną klauzulę prawomocności oraz nadany tytuł egzekucyjny sprawe skierowałem do komornika sądowego, który jednak żadnych wierzytelności nie ściągnął. mam nadzieję, że waszej firmie to się uda. poniewaz korzystam grzecznościowo ze skrzynki mailowej podaje kontakt ze mną: … pozostaję z szacunkiem i oczekuje na kontakt telefoniczny.

Dzień dobry ! W załączniku przesyłam Panu dokumenty dwóch naszych dłużników. Pierwszy to firma …, jest to salon drzwi i podłóg który cały czas z nami współpracuje ale poważne kłopoty w płatnościach tej firmy nie wróżą nam wspólnej długiej przyszłości handlowej. Oprócz faktur tej firmy ma Pan w pliku łączne zobowiązania kontrahenta ( są tam wyszczególnione częściowe wpłaty jakie dokonano na poszczególne faktury ) ważna dla Pana informacja to taka że towar za fakturę nr 47 i 48 pozostaje na naszym magazynie. Druga sprawa dotyczy bezskutecznej egzekucji komorniczej. Firma cały czas działa i prowadzą ją ci sami ludzie lecz pod ciągle zmieniającym się szyldem. Sprawa z zakresu trudnych – niby nic nie posiadają. Przesyłam Panu potrzebne dokumenty dotyczące tej sprawy, w razie potrzeby uzupełnienia pozostaję do dyspozycji. Proszę o przygotowanie w trybie pilnym umów dotyczących współpracy odnośnie powyższego.

Witam. Proszę o informację na temat możliwości windykacji przez Państwa firmę długu w wysokości 3500PLN powstałego w wyniku nie wywiązania się przez zleceniobiorcę z wykonania powierzonego zadania. Powyższa suma stanowi zaliczkę na wykonanie prac stolarskich (schody). Zleceniobiorca nie przystąpił w ogóle do wykonania prac pomimo upływu ostatecznego terminu zakończenia prac w dniu 20.10.2008. Po kilku żądaniach zwrotu zaliczki zleceniobiorca zaczął unikac kontaktu ze mną, nie odbiera telefonu, ukrywa się w domu. Na potwierdzenie zaistnienia wierzytelności dysponuję umową-zleceniem podpisanym przez zleceniobiorcę i potwierdzeniem przelewu powyższej sumy na konto zleceniobiorcy. W przypadku podjęcia się przez Państwa windykacji długu prześlę w/w dokumenty faxem. Dane dłużnika: …

Piszę z firmy … Przysługuje nam wierzytelność na kwotę ponad 40.000 zł. od spółki z … Spółka ta upadła w tym roku. Wierzytelność jest z zeszłego roku. Jest potwierdzona nakazem zapłaty. Chcielibyśmy pozwać członków zarządu. Czy interesowałoby Państwo przyjęcie takiego zlecenia? Wiem, że taki proces należy do trudniejszych, ale może któraś z kancelarii, z którą Państwo współpracują, a która znajduje się w pobliżu …, przyjęłaby taką sprawę.

interesują mnie Państwa usługi w zakresie windykacji. Jako osoba odpowiedzialna za ten temat muszę się uporać z kilkoma dłużnikami na łączną kwotę ok 30 tys zł. Należności, o których mowa dotyczą zwlekania z zapłatą za usługi remontowo-budowlane, jednak ponieważ jestem laikiem nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Chciałbym prosić Państwa o pełną ofertę Waszej firmy, cennik oraz informacje dotyczące przebiegu postępowania odzyskiwania należności. Czy w razie czego mogą mi także wysłać Państwo wstępną umowę?

Witam, mam do odzyskania od dłużnika-osoba prywatna, (na czerwiec 2006 razem z odsetkami i kosztami postępowania prawie 40tys zł)-po uzyskaniu klauzuli wykonalności komornik nic nie odzyskał-wierzyciel nie wykazywał majątku,wynajęłam detektywa aby dowiedział się o stanie majątkowym dłużnika-był nieskuteczny,Chciałabym dowiedzieć się jak wysoka byłaby prowizja w zamian za odzyskanie długu i czy rzeczywiście nie płacę żadnych zaliczek? Pozdrawiam

W ślad za rozmową telefoniczną, przeprowadzona na początku tygodnia, dot. dochodzenia roszczenia w wysokości 7 tys. zł ,usankcjonowana sadowym nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym, zaopatrzonym klauzulą wykonalności w czerwcu 2008r.oraz po bezskutecznej ,pozornej egzekucji komorniczej, ponieważ dłużnik czyni uniki, proszę o pilne uwzględnienie mojej prośby w wyegzekwowaniu należności. Dodam, że ja i dłużnik mieszka w … Oczekuję na Państwa pomoc. Podaję namiary tel.

Proszę o przesłanie informacji, czy Wasza Kancelaria podejmie się windykowania należnej nam kwoty 342 102,52 zł + koszty procesowe zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu z dn.2007.10.03, który to wyrok posiada klauzulę wykonalności od dnia 2007.11.15. Sprawa dotyczy firmy … sp. z o.o.nr KRS … Postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika od dnia 2007.12.03 jest jak dotąd bezskuteczne.

Szanowni Państwo z tego co wyczytałem w internecie jesteście dosyć prężnie działającą firmą windykacyjną, jestem prezesem zarządu firmy która posiada dosyć spore sumy pieniędzy nieodzyskane za towar u swoich kontrahentów jeżeli sobie państwo życzą mogę wstępnie przesłać zestawienie dłużników i ich długów wobec nas mailem celem zobaczenia co to jest.

Dzien dobry…mam pytanie odnosnie odziedziczonego w 2003 roku spadku..do tej pory nie moge odzyskac od glownej spadkobierczyni naleznosci dziedzicznej…w wyzej wymienionym roku wartosc spadku wynosila okolo 5000 zl. ..w chwili obecnej z odsetkami kwota napewno jest wyzsza…glowna spadkobierczyni zamieszkuje w … ja w … pomimo monitow uchyla sie od splacenia mnie…zapytuje,czy Firma Grabowski jest w stanie pomoc mi odzyskac naleznosc?

Witam Pana. Mam problem tego rodzaju, że wykonywałem roboty budowlane w …. i wystawiłem fakturę na kwotę 32,750zł w lipcu z terminem płatności 30 dni i zleceniodawca nie wypłacił mi tej kwoty. Prowadzi dalej działalność gospodarczą twierdzi, że nie dostał pieniędzy od głównego wykonawcy a on był tylko pośrednikiem do tej pracy. Nie mam umowy na tę pracę tylko potwierdzenie z pieczątką i podpisem właściciela kopii faktury. Jaka jest procedura i koszty odzyskania takiego długu.

Gotowy jestem powierzyć moj dług na łączna kwotę 7 125,24, który wynika z mojej działalności gospodarczej. Sprzedałem w kwietniu drewno na kwote ponad 16 tys, czesc odzyskano. Sprawa jest już ‚po komorniku’. Wiem napewno że ma ukryty majątek, ale nikomu do tej pory nawet nie chiało się sprawdzić jego miejsca pobytu. Z ustalonych przeze mnie faktów wynika iż przebywa przy ul. … Jego działalnośc zarejestrowana jest na … Dokumenty firmy oszusta w załączniku. Zaznaczam iż sa nieaktualne, bo specjalnie takie przeslal.

Posiadam wyrok sądowy z dnia 27 września 2004r. o zapłatę nadużyć giełdowych. Kwota przekracza 5ooo zł\3449+ustawowe odsetki od dnia 27.9.2004\ Proszę o odpowiedź czy możecie podjąć się odzyskania długu i podanie adresu na który mam wysłać dokumenty.

Zacznę od tego, że zamówilem u firmy … pustaki w ilości 2280 szt. Zaplacilem im przelewem za calość. Przywieźli mi tylko 1080 szt. Mimo usilnych starań nie chcą reszty przywieźć. Nie wiem czy jest sens sprawę oddawać na policję bo będzie się dlużyla. ustaliliśmy cenę na 6,95 zl za szt. awięc sąmi winni jeszcze 8340 zl. Mam fakturkę wystawioną przez nich, a oczywiście mam też pokwitowanie przelewu na ich konto. Czy jest duża szansa na odzyskanie dlugu i ile będzie mnie to kosztowalo.

Posiadam weksle na osobę z … z 1 czerwca 2006 roku. Osoba ta miała zapłacić 1 sierpnia 2006 roku. Czy można z tym jeszcze coś zrobić. Jakoś odzyskać ten dług ? Bardzo proszę o informację w tej sprawie.

Witam Chciałbym skorzystać z Państwa usług. Może opiszę w kilku słowach moją sprawę. W 2006 roku zostałem pobity sprawcy sądowo nakazano wypłacić mi odszkodowanie tj 5000 zł. Po krótkim czasie sprawa trafiła do Komornika, ten ściągał od wierzyciela drobne kwoty przez kilka miesięcy (były to pieniądze po rencie po ojcu). Teraz Komornik jest bezskuteczny, dług rośnie a ja tych pieniędzy nie dostaje. Co powinienem zrobić by zawiązać współprace z Państwa Firma?? Mieszkam w woj. … w … Jakie dokumenty powinienem skompletować?? Zależy mi na czasie. Z góry dziękuje za odp.

Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy podjęlibyście się Państwo odzyskania zadłużenia z tytułu niezapłaconych faktur VAT,za prace remontowo-budowlane (renowacja zabytków),które wykonywałem jako podwykonawca firmy STIUK z siedzibą w Olsztynie.Kwota niewypłaconych faktur obejmuje fakturę z miesiąca grudnia 2008 r. na kwotę 23000 zł oraz fakturę z miesiąca lutego br. na kwotę 60000 zł .Ponad to na ww roboty renowacyjne mam podpisaną umowę , w której widnieje zakres robót i ich kwota. Firma ta otrzymuje dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont zabytków a do chwili obecnej nie wypłaciła mi należności za roboty wykonane do grudnia 2008 roku. Z tego co się orientuję jestem pierwszym podwykonawcą tej firmy, któremu nie zapłacono a roboty zostały wykonane wraz z poprawkami , praca odebrana przez inspektora i wypłacona dotacja. Ja zwodzony jednak jestem kolejnymi terminami i unika się ze mną spotkania czy nawet odbierania telefonów. Firma ta dalej prowadzi działalność na terenie Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego.Z góry dziękuję za odpowiedź-z

Po zapoznaniu się z Waszą stroną www, uprzejmie proszę o informację, czy bylibyście zainteresowani odzyskaniem mojej wierzytelności od …, byłego senatora, zamieszkałego w … Dług … w stosunku do mnie wynosi 6600 dolarów USA wraz z wysokimi odsetkami (25%). Posiadam w tej sprawie wyrok Sądu Rejonowego w …, wraz z „Nakazem zapłaty”, z dnia 25 lutego 1993 roku. Sprawy nie skierowałam do egzekucji komorniczej, ze względu na brak w tamtym czasie możliwości egzekucji. Oczekuję na wiadomość.

Witam miałbym pytanie odnośnie windykacji długu kwota jest 5400zł bez naliczania odsetek sprawa wyglada dosć skomplikowanie poniewaz faktura zostala wystawiona jaka zaplata gotowka po czym pieniądze miały zostac wpłacone przelewem ale niestety zostałem oszukane i do tej pory nie ma zadnej opdowiedzi Kontaktowalem sie z jakąs inna firma windykacyjna i doradzili jakąs sprawe karna załozyc bo mam 2 swiadkow na to ze miało byc zapłacone przelewem Jakby sprawa wyglądał u was i czy w ogóle podjielibyście sie czegos takiego prosze o info pozdrawiam

jestem zaintetresowana panstwa oferta Mam wyrok sądowy i dwóch solidarnych dłużnikow na kwotę ok 7500 zł plus ustawowe odsetki za ok. 5 lat. Szukam kogoś kto pomoże mi w odzyskaniu pieniędzy. Egzekucja komornicza jest bezskuteczna. mieszkam w okolicach Chełma, woj lubelskie

Nazywam się …, jestem osobą prywatną i chętnie sprzedam lub odzyskam dług w postaci nakazu oraz wyroku sądowego: jeden z 2004 roku na 2 tysiące zł plus odsetki (spłacono 1700 zł i na tym zaprzestano, odsetki już wtedy wynosiły ponad tysiąc złotych) oraz wyrok na 12.000 zł z marca 2007 roku. Oba wyroki opiewają solidarnie na te same cztery osoby prywatne. Nie wiem ile będzie to w sumie po obliczeniu odsetek, ale wydaje mi się, że już sporo więcej. Jeden z dłużników zaczął spłacać dług ale nie zrobił tego do końca. Osoby te to: 1. … 2. … obecnie prawdopodobnie (żonaty, posiada dzieci więc na pewno gdzieś pracuje) nie posiadam ich nr pesel, ale może to pomoże:… ma obecnie 27 lat, z zawodu mechanik samochodowy, … ma obecnie 24 lata, … Nie mieszkam już w tej miejscowości i nie wiem co się z nimi teraz dzieje. Z tego co wiem to … zmienił prace ( to on spłacił częśc długu), … raczej pracuje bo jak już napisałem ma już żonę i dziecko, … pracował na cegielni w … lecz nie wiem teraz. Przez ponad trzy lata nie wnosiłem do komornika w Skarżysku-Kamiennej o ściąganie zadłużenia ich ponieważ po zwolnieniu się … i z pracy komornik umorzył postępowanie, a dodatkowo by rozpocząć je na nowo chce dokładnych adresów i konkretnych informacji o zatrudnieniu a ja nie potrafię ich sam zdobyć. Myślę, że wszyscy czterej są przekonani, że już się ode mnie uwolnili i że mają już spokój dlatego nie są ostrożni i że byłoby z czego mój dług odzyskać, lecz sam tego nie zrobię a tym bardziej komornik, któremu trzeba podać wszystko na tacy, a ja nie miałem czasu się tym zajmowac. Mieszkam w Skarżysku Kamiennej w woj. Świętokrzyskim a ich miejsca zamieszkania to miejscowości położone blisko siebie jakieś piętnaście km od Skarżyska w stronę Końskich. Mam od razu kilka pytań jeśli Państwa firma zainteresuje się moją ofertą. Po pierwsze ile wyniesie łącznie z odsetkami kwota do odebrania od moich dłużników. Po drugie ile wyniesie w całości opłata działań Państwa firmy. Czy prowizje i inne opłaty pobieracie od każdej raty? I co w przypadku gdy podpiszemy umowę a okaże się, że nie uda się ściągnąć długu w całości? Czy ponoszę wtedy jakieś koszty i co się dzieje dalej? Czekam na odpowiedź. W załączeniu przesyłam kopie nakazu oraz wyroku sądowego.

Czy mają Państwo w ofercie sprawdzenie na osobie fizycznej możliwości ściągnięcia należności? Sprawa wygląda tak: spółka cywilna popadła w długi -stacja paliw 200 000zł długu w rafineriach. Komornik umorzył sprawę na SC z powodu braku możliwości egzekucji. Teraz rafinerie z powództwa cywilnego mają sprawy z tymi wspólnikami jako os. fizyczne. Problem jest w tym, że jeden ze wspólników uporczywie unika odpowiedzialności i ukrywa majątek. Wiadomo, że w SC odpowiadaja wspólnicy do całosci zadłużenia. Drugi wspólnik gdyby spłacił cały dług za SC to znowu na drodze powództwa cywilnego chciałby oddzyskać swoją część-czy Państwo zajmują sie tego typu sprawami. Ile to kosztuje i jak długo trwa. proszę o wzór umowy. Pozdrawiam

Na przełomie roku kupiłem na allegro monety cena 7635 zł, była to specyficzna transakcja bo monety ukazały sie dopiero 19 kwietnia. Wczesniej na poczatku kwietnia kupiłem od tej osoby dodatkowo kolejne monet z dwóch akcji allegro (screen w załaczniku) suma wpłaty 6100 zł. Ze wzgledów ze jestem zagranica (18 czerwca bede w kraju) nie złożyłem jeszcze zawiadomienia na policje – otrzymałem informacje ze osobiscie musze złożyć zawiadomienie. Czy jest mozliwa egzekucja? Jak tak to w jakim terminie i ile wyniesie prowizja od tej sprawy? Osoba ta z tego co mi wiadomo oszukała około 20 ludzi Dane sprzedajacego: …

Zwracam sie z pytaniem czy podejmiecie sie Państwo próby windykacji: – kwota wierzytelności 63.000,- (od lipca 2007) – wezwanie do zapłaty wysłałem listem zwrotnym poleconym 03.07.2008 i otrzymałem pisemne zobowiązanie się do ratalnego zwrotu należności od stycznia 2009 / po 1000,- mc, ale do tej pory żadnej raty nie otrzymałem – dłużnik jest osobą prywatną (żyrantem jest żona dłużnika) – nie prowadzi działalności gospodarczej (prowadził do końca 2007), pracuje z zoną w Niemczech, ale co kilka tygodni przebywa w domu rodzinnym we Wrocławiu (adres i telefon znam) – wierzytelność stwierdzona jest umową pożyczki na kwotę 63.000,- i w części wekslami in blanco na łączna kwotę 40.000,- – nie było w sprawie prowadzone postępowanie sądowe i nakazowe Do tej pory, z uwagi na długoletnią znajomość z dłużnikiem i jego żoną, żyrantem miałem nadzieję na zawarcie ugody, ale z uwagi na możliwość przedawnienia sprawy zdecydowałem się na podjęcie pierwszych kroków.

prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniałem na umowę-zlecenie kierowcę-kobietę. „Wzieła ” sobie 5507,76 zł, mam podpisaną przez nią ugodę, że zobowiązuje się oddać całą kwotę do 30 czerwca. Termin mija jutro i już wiem, że pieniedzy mi nie odda. Jest to osoba prywatna, rozwódka , ma syna w wieku 16 lat. czy są szanse na odzyskanie wymienionej kwoty i jaką pobieracie prowizje?

Jestesmy mlodym wydawnictwem i juz niestety nasz glowny dystrybutor nam nie zaplacil ponad 10tysiecy zlotych. Teraz dowiedzialam sie, ze zamykaja dzialalnosc. Prosze powiedziec czy sa Panstwo zainteresowani sciagnieciem dlugow. Dystrybutor znajduje sie w Warszawie. My mamy siedzibę w Poznaniu.

proszę o informacje ,czy Wasza firma zajęła by się odzyskaniem długu od firmy spółki z o.o. w Szczecinie. Jako osoba prywatna mam prawomocny wyrok sądowy z dnia 09.02.2006 z klauzulą wykonalności , zobowiązujący firmę do zapłaty sumy 8.500,00 zł wraz z odsetkami na moją rzecz. Moje monity do tej firmy pozostają bez odpowiedzi. W razie potrzeby mogę załączyć pismo z sądu i podać więcej danych. pozdrowienia

Proszę o przyjęcie mojego zlecenia: „windykacji długów po bezskutecznej egzekucji komorniczej” Spłaciłam długi mojego byłego męża, który w chwili obecnej prowadzi w Warszawie (Piaseczno) firmę komputerową. Współwłaścicielem tej firmy jest P. … – oficjalnie jednak były mąż zarabia tam jako prezes 220 zł. Stać go jednak przy tak niskich dochodach na wynajem domu, wycieczki zagraniczne i zakupu mieszkań na terenie Warszawy i ponownej ich sprzedaży. Będę miała kserokopie Aktów notarialnych. W 1/5 zawsze właścicielem tych mieszkań była matka męża – emerytka. Wierzytelności opiewają na ok. 54 tys. zł bez odsetek od 2000 r. Ostatnia windykacja w tej sprawie prowadzona była w 2004 roku. W chwili obecnej były mąż przestał być tak czujny, ponieważ spłaca systematycznie zadłużenie alimentacyjne w ZUS-sie. We wrześniu żeni się i znacznie trudniej będzie wyegzewować od niego cokolwiek. Bardzo proszę o pomoc. Z powodu prowadzenia przez wierzyciela działalności gospodarczej i jego bliskich kontaktach ze swerą biznesową w Warszawie w tym firm Windykacyjnych proszę raz jeszcze.

Chciałbym zapytać, czy jest możliwość odzyskania należności 8180 zł ( z waszym udziałem) za dostarczone towary, którą to należność nabywca zadeklarował uregulować 2 lata temu. Od tej pory nie ma z nim kontaktu, a ja mieszkam na drugim końcu Polski. Nie odpowiada na e-maile, telefony i listy. Nie mam rachunku/faktury za dostawę, a jedynie pisemne „oświadczenie/zobowiązanie” do zapłaty za dostarczone towary, do końca września 2007 roku, od nabywcy, które przesyłam w załączniku. Transakcja i to oświadczenie pochodzą z okresu, gdy zakończyłem działalność gospodarczą (z dniem 31.01.2007) i sprzedawałem remanent zamknięcia jako osoba fizyczna – dlatego też nie mogłem wtedy posługiwać się pieczątką firmową, regonem itp.. Obecnie nie prowadzę w Polsce działalności gospodarczej i nie mam dokumentow rejestrowych. Występować mogę jedynie jako osoba fizyczna – nie wiem, czy to ułatwia sprawę czy wręcz przeciwnie…. Jeśli jest możliwe odzyskanie, proszę o określenie kosztów.

posiadam pełnomocny wyrok sądowy na kwote 38,938,20 zł wydany 05.10.2007+ odsetki , wiec teraz kwota ta sięga 47 tys.około. na firme … Niestety pan … ogłosił upadłosc i od tamtej pory nie moge wyegzekwowac naleznych mi pieniedzy. Oczywiscie obecnie jest wlascicielem innej firmy – transportowej tym razem. Czy mozna liczyc na Panstwa współprace w tej sprawie?

zostałam oszukana przez firmę, której wpłaciłam na konto ponad 5.500 zł na wyjazd na wakacje, firma ta nie dokonala przelewu moich pieniedzy do organizatora podróży , i nie zwróciła ich mi, nie odbiera ode mnie telefonów, dodam, ze pod wskazanym adresem na stronie internetowej juz nie działają, jest tam inne biuro podrózy. Czy jest mozliwe abyście Panstwo zajęli sie moja sprawą?

Jesteśmy jednym z katowickich odziałów …( posrednictwo w obrocie nieruchomościami). Na poczatku marca zostalismy pominieci w kwesti wynagrodzenia. W zalaczniku przysylam podpisana umowe posrednictwa w najmie z osoba prywatna, ktora do tej pory nie wywiązała sie zobowiązań finansowych. Kowota bazowa, o ktorej mowa to 3.400zł, w umowie widnieje jednak zapis o karze umownej w wysokosci 110 % + 100% wynagrodzenia , jesli zamawiający lub osoba pozostająca z nim w jakimkoliwke stosunku prawnym zawrze umowe najmu z kontrahentem wskazanym bezposrednio lub posrednio przez posrednikaz jego pominięciem. Lacznie mamy zatem 7000zł do windykacji. Dłużnik prowadzi dalej działalnośc gospodarczą pod szyldem firmy …. oczywiscie skontaktowalem sie z tym Panem, w wiadomej sprawie.Twierdzi on ze lokal nie jest najety na jego osbe , ale na kolege a on tam tylko pracuje.. Gdybyscie mieli Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliiwości prosze o kontakt pod numerami … Uprzejmie prosze o zweryfikowanie tej sprawy, i kontakt zwrotny.

Grudzień 26th, 2014 at 2:36 am

kategoria: windykacja

1 komentarz do 'Przykładowe problemy wierzycieli'

Subscribe to comments with RSS

  1. Sprawy bardziej dla firmy windykacyjnej niż dla detektywa nie mniej jednak nasi detektywi byli by w stanie pomoc.

    Detektyw

    3 Mar 15 at 13:09

Skomentuj