Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik zajął nieruchomość; kredyt na spłatę komornika

skomentuj

Pytanie: WITAM NAZYWAM SIĘ … POTRZEBUJE POMOCY LUB RADY POTRZEBUJE SPŁACIĆ KOMORNIKA I INNE ZOBOWIĄZANIE PONIEWAŻ KOMORNIK DOBIERA MI SIĘ DO MIESZKANIA WŁASNOŚCIOWEGO NIE CHCE JE STRACIĆ MAM ZAJĘCIE KOMORNICZE NA PENSJI NIE DAJE RADY JUŻ ŻYĆ CHCE PO PROSTU SPŁACIĆ GO I MIEĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ MAM UMOWĘ NA CZAS NIE OKREŚLONY I ZLECENIE W JEDNEJ FIRMIE SZUKAM OSOBY KTÓRA POŻYCZY MI 50 TYS LUB 60 TYS NA DŁUGI OKRES SPŁATY Z MAŁĄ RATĄ ABY MNIE NIE OBCIĄŻAŁA SĄ BANKI KTÓRE OFERUJĄ TAKIE KREDYTY I RATY MALE ALE CHCĄ NAJPIERW SMS ZA 30 ZL JAKA MAM GWARANCJE ZE DOSTANE KREDYT ZA 30 SMS WIEC MOŻE WY MI DORADZICIE CO MAM ROBIĆ PROSZĘ BO NIE WIEM CO JUŻ MAM ROBIĆ A CZAS LECI I KOMORNIK NIE BĘDZIE CZEKAŁ TYLKO ZLICYTUJE MI MIESZKANIE NA RAZIE ZROBIŁ WPIS NA NIERUCHOMOŚĆ W SĄDZIE NIE CHCE STRACIĆ MIESZKANIA A DŁUGI TO WPADŁEM JAK SIĘ KOMUŚ UFA NIESTETY DZIĘKUJĘ TELEFON … MOGĘ TYLKO ROZMAWIAĆ DZIEKUJĘ JESZCZE RAZ

Odpowiedź: Zacznijmy od Pana obaw o utratę mieszkania. Egzekucje z zamieszkałych nieruchomości często nie dochodzą do skutku gdyż odstrasza potencjalnych nabywców to, że będą mieli problemy z pozbyciem się lokatora – byłego właściciela. Często też biegli sądowi nierzetelnie wyceniają nieruchomości, tzn. zbyt wysoko i ceny nieruchomości nie są atrakcyjne. Poza tym, aby doszło do licytacji, biegły właśnie musi najpierw oszacować nieruchomość a żeby doszło do oszacowania, to wierzyciel musi wpłacić na ten cel sporą zaliczkę, np. 1.600 złotych.

Oczywiście firmy rzekomo kredytowe żądające wysłania SMS za 30 złotych (zamiast w normalnej cenie jak za zwykłego SMS) zakrawają na oszustów i sugerujemy takich nie brać pod uwagę.

Gdyby nie miał Pan zajętej pensji to byłaby szansa na kredyt gotówkowy w banku gdyż banki inaczej nie dowiedzą się o zajęciu egzekucyjnym jak tylko na podstawie zaświadczenia o dochodach lub z historii rachunku bankowego. Jeśli ma pan konto osobiste z przelewami wynagrodzenia (wyższego niż minimalne) które nie jest zajęte przez komornika, to mógłby Pan spróbować w banku uzyskać kredyt. Możliwe jednak, że bank wymagałby od Pana oświadczenia iż nie posiada Pan innych zobowiązań finansowych i wówczas lepiej napisać prawdę.

Jeżeli kredyty w banku nie wchodzą w grę z powodu zajęcia komorniczego na pensji i koncie bankowym, to pozostają niektóre pozabankowe pożyczki, ale z pewnością nie uzyska Pan nigdzie takiej kwoty jakiej Pan potrzebuje nie mogąc zaoferować zabezpieczenia pożyczki na nieruchomości (komornik zajął mieszkanie więc jest to niemożliwe).

Oferty pozabankowych pożyczek „z komornikiem” i bez zabezpieczeń ma Pan poniżej jednak tylko bodaj dwie z nich są dostępne na wiele miesięcy. Kilka tysięcy, może pawie 10 tysięcy Pan mógłby uzbierać ale absolutnie nie tyle ile Pan potrzebuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/10/2014

kategoria komornik

Skomentuj