Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kredyty na spłatę komornika

5 komentarzy

Pytanie o to, jak spłacić komornika (a dokładniej wierzyciela egzekwującego) dręczy wielu dłużników. Kredyty na spłatę komornika to tak naprawdę pożyczki oferowane przez firmy nie będące bankami (niektóre znajdują się tutaj). Nie wydaje się, aby jakikolwiek bank udzielił kredytu na spłatę komornika wiedząc o tym, że kredytobiorca ma taki problem – komornicze postępowanie egzekucyjne. O kredyt na spłatę komornika starają się czasem zarówno firmy (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą) jak też i osoby prywatne.

Przeczytaj też: Kredyt po egzekucji komorniczej

Różne są motywacje w tym zakresie, aby “pozbyć się” komornika poprzez spłacenie egzekwowanego długu nowym kredytem a dokładniej – pożyczką. Przestrzegamy jednak przed zbyt pochopnym zaciąganiem pożyczek przeznaczonych na ten cel. Aby wyjaśnić o co nam chodzi, posłużyliśmy się “gotowcem” – pytaniem niegdyś zadanym nam przez jednego z użytkowników portalu i udzieloną mu odpowiedzią, jak niżej.

Przeczytaj też: Chwilówka na spłatę innych zobowiązań

Pytanie: Potrzebuję wziąć kredyt na spłacenie długu z pożyczki który trafił już do sądu bo pożyczkodawca pokazał mi kopię pozwy z pieczątka biura podawczego sądu. Kwestia zapewne dwóch lub trzech tygodni i przyjdzie do mnie komornik. Mam mieszkanie które boje się stracić, boje się że komornik je zlicytuje, jestem samotną matką, po rozwodzie. Czy mogą mi Państwo polecić banki oferujące korzystne kredyty na spłatę komornika? Aktualnie nie pracuję, dlatego też nie spłaciłam tej pożyczki bo nie miałam z czego spłacić.

Przeczytaj też: Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

Zważywszy brak zatrudnienia czyli jak rozumiemy brak stałego źródła dochodów, nie wydaje się aby jakikolwiek bank zgodziłby się na udzielenie Pani kredytu. Czyli, że pozostają Pani ewentualnie inne firmy lub osoby udzielające pożyczek. Proszę liczyć się z tym, że takie pożyczki reklamowane jako “bez zaświadczeń” albo “na spłatę komornika” albo np. “kredyty bez BIK” są często bardzo kosztowne i bardzo możliwe że wyżej oprocentowane i ogólnie droższe niż ta, którą ma Pani do spłacenia. Proszę liczyć się z tym, ze w Pani przypadku warunkiem udzielenia takiej pożyczki będzie zastawienie Pani mieszkania. Zaciągnięcie takiej pożyczki może być złym rozwiązaniem, gdyż tylko niejako odroczy Pani egzekucję. Spłacanie przeterminowanej pożyczki nową pożyczką często kończy się źle dla pożyczkobiorcy. Jeżeli Pani sytuacja nie poprawi się, tzn. jeżeli nie podejmie Pani pracy, to zapewne nie będzie Pani w stanie spłacić pożyczki którą teraz chce Pani zaciągnąć. Wówczas znów stanie Pani w obliczu, być może o wiele bardziej realnej niż teraz, groźby zlicytowania Pani mieszkania.

Przeczytaj też: Licytacja mieszkania za mały dług

Nie wiemy, ile jest Pani winna z tytułu pożyczki która ma Pani aktualnie zaciągniętą. Jeżeli jest to na tyle wysoka kwota iż istnieją uzasadnione obawy że wierzyciel będzie wnioskował o licytację mieszkania, to niestety ale warto rozważyć czy nie powinna Pani sprzedać tego mieszkania aby spłacić pożyczkę, trudno. Może to być o wiele mniej kosztowne rozwiązanie niż zaciąganie nowej pożyczki na niekorzystnych warunkach i możliwy scenariusz jak wyżej przedstawiony. Tak na marginesie, wydanie nakazu zapłaty nie daje jeszcze uprawnień do wszczęcia egzekucji. Nakaz zapłaty musi najpierw uprawomocnić się. Od daty otrzymania odpisu tegoż nakazu będzie Pani miała czternaści dni na wniesienie sprzeciwu. Może Pani wskazać w sprzeciwie że chciałaby Pani spłacać pożyczkę w ratach i wnioskować o ugodę z wierzycielem. Samo wniesienie sprzeciwu spowoduje że nakaz zostanie uchylony i zyska Pani więcej czasu.

Przeczytaj też: Pożyczka na dowód, kredyt bez zaświadczeń

15 września, 2014

kategoria kredyty

Komentarze do 'Kredyty na spłatę komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Proszę o poradę odnośnie odsetek od kredytu pozabankowego kiedy zostaje przekazany komornikowi do egzekucji. czy wtedy odsetki stają się automatycznie wyższe i o ile?

  Mario

  4 maj 19 o 10:12

 2. Oprocentowanie kredytu, pożyczki i jakiejkolwiek innej należności nie ulega zmianie z powodu wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Dochodzą jednak dodatkowe koszty z tytułu opłaty stosunkowej (czyli prowizji) pobieranej przez komornika od wyegzekwowanej kwoty i ta opłata stosunkowa może wynosić nawet 15% (w zależności od sposobu egzekucji). Zapewne dojdzie też koszt zaliczek wpłaconych komornikowi przez wierzyciela, zwykle około 150-250 złotych. Jeżeli wniosek egzekucyjny złożył w imieniu wierzyciela radca prawny albo adwokat, to z tytułu takiego zastępstwa egzekucyjnego też należy się wynagrodzenie prawnikowi i też obciąży ono dłużnika.

  admin

  4 maj 19 o 12:38

 3. POTRZEBUJE POMOCY LUB RADY POTRZEBUJE SPŁACIĆ KOMORNIKA I INNE ZOBOWIĄZANIE PONIEWAŻ KOMORNIK DOBIERA MI SIĘ DO MIESZKANIA WŁASNOŚCIOWEGO NIE CHCE JE STRACIĆ MAM ZAJĘCIE KOMORNICZE NA PENSJI NIE DAJE RADY JUŻ ŻYĆ CHCE PO PROSTU SPŁACIĆ GO I MIEĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ MAM UMOWĘ NA CZAS NIE OKREŚLONY I ZLECENIE W JEDNEJ FIRMIE SZUKAM OSOBY KTÓRA POŻYCZY MI 50 TYS LUB 60 TYS NA DŁUGI OKRES SPŁATY Z MAŁĄ RATĄ ABY MNIE NIE OBCIĄŻAŁA SĄ BANKI KTÓRE OFERUJĄ TAKIE KREDYTY I RATY MALE ALE CHCĄ NAJPIERW SMS ZA 30 ZL JAKA MAM GWARANCJE ZE DOSTANE KREDYT ZA 30 SMS WIEC MOŻE WY MI DORADZICIE CO MAM ROBIĆ PROSZĘ BO NIE WIEM CO JUŻ MAM ROBIĆ A CZAS LECI I KOMORNIK NIE BĘDZIE CZEKAŁ TYLKO ZLICYTUJE MI MIESZKANIE NA RAZIE ZROBIŁ WPIS NA NIERUCHOMOŚĆ W SĄDZIE NIE CHCE STRACIĆ MIESZKANIA A DŁUGI TO WPADŁEM JAK SIĘ KOMUŚ UFA NIESTETY

  Dariusz S.

  18 gru 21 o 04:54

 4. Zacznijmy od Pana obaw o utratę mieszkania. Egzekucje z zamieszkałych nieruchomości często nie dochodzą do skutku gdyż odstrasza potencjalnych nabywców to, że będą mieli problemy z pozbyciem się lokatora – byłego właściciela. Często też biegli sądowi nierzetelnie wyceniają nieruchomości, tzn. zbyt wysoko i ceny nieruchomości nie są atrakcyjne. Poza tym, aby doszło do licytacji, biegły właśnie musi najpierw oszacować nieruchomość a żeby doszło do oszacowania, to wierzyciel musi wpłacić na ten cel sporą zaliczkę, np. 1.600 złotych.

  Oczywiście firmy rzekomo kredytowe żądające wysłania SMS za 30 złotych (zamiast w normalnej cenie jak za zwykłego SMS) zakrawają na oszustów i sugerujemy takich nie brać pod uwagę.

  Gdyby nie miał Pan zajętej pensji to byłaby szansa na kredyt gotówkowy w banku gdyż banki inaczej nie dowiedzą się o zajęciu egzekucyjnym jak tylko na podstawie zaświadczenia o dochodach lub z historii rachunku bankowego. Jeśli ma pan konto osobiste z przelewami wynagrodzenia (wyższego niż minimalne) które nie jest zajęte przez komornika, to mógłby Pan spróbować w banku uzyskać kredyt. Możliwe jednak, że bank wymagałby od Pana oświadczenia iż nie posiada Pan innych zobowiązań finansowych i wówczas lepiej napisać prawdę.

  Jeżeli kredyty w banku nie wchodzą w grę z powodu zajęcia komorniczego na pensji i koncie bankowym, to pozostają niektóre pozabankowe pożyczki, ale z pewnością nie uzyska Pan nigdzie takiej kwoty jakiej Pan potrzebuje nie mogąc zaoferować zabezpieczenia pożyczki na nieruchomości (komornik zajął mieszkanie więc jest to niemożliwe).

  Kilka tysięcy, może kilkanaście tysięcy Pan mógłby uzbierać ale absolutnie nie tyle ile Pan potrzebuje.

  admin

  18 gru 21 o 07:46

 5. Z komornikiem to Provident, Profi Credit, z mniejszych pożyczek chyba ekspres kasa też. No i pod zastaw nieruchomości tylko że zazwyczaj nieruchomość jest zajęta przez komornika przez co ta możliwość odpada.

  Jago

  17 sty 22 o 15:08

Skomentuj