Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Brak historii w BIK a kredyt na start firmy

skomentuj

Pytanie: Na dniach planuję założyć działalność gospodarczą, noszę się z tym zamiarem od dłuższego czasu. Interesuje mnie kredyt na rozruch firmy, głównie na środki eksploatacyjne, takie jak auto, paliwo, sprzęt elektroniczny. Dodam, iż działalność będzie w branży ubezpieczeniowo doradczej. Mam czystą kartę w BIK, co uniemożliwia mi otrzymanie kredytu na start w banku. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedź: Naszym zdaniem, to nie czysta karta w BIK uniemożliwia Pani zaciągnięcie kredytu w banku jako początkującemu przedsiębiorcy. Problem tkwi raczej w tym, że wiele nowych firm nie jest w stanie utrzymać się na rynku bądź rozwija się bardzo powoli. Banki mają świadomość tego ryzyka (niespłacania kredytu i niemożności wyegzekwowania kredytu przez komornika) i dlatego nie są skłonne udzielać kredytów nowym przedsiębiorców.

Są jednakże wyjątki, wklejam poniżej zestawienie kredytów i tam proponuję sprawdzić (wysłać wniosek kontaktowy online) oferty dedykowane między innymi nowym firmom (Tax Care, Idea Bank – Pożyczka bezzwrotna). W tamtym zestawieniu ma Pani też pożyczkę dla firm Provident ale sugeruję najpierw sprawdzić te wskazane wyżej.

Przy okazji, gdy mowa o finansowaniu nowej firmy to aż ciśnie się na usta … leasing – samochodów, urządzeń. Leasing jest nowej firmie łatwiej uzyskać niż kredyt a dla wielu firm jest to bardziej opłacalna forma finansowania samochodu, sprzętu komputerowego itd.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

09/10/2014

kategoria kredyty dla firm

Skomentuj