Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przyspieszenie egzekucji komorniczej

skomentuj

I jeszcze jeden mail:

Znalazłem kontakt do Państwa firmy jako zajmującej się windykacją należności. W tym momencie od czterech miesięcy odzyskaniem mojego długu zajmuje się komornik w Szczecinie, ale chciałbym coś temat przyspieszyć. Kwota z kosztami sądowymi i odsetkami jest w okolicach 4000 zł i pytanie w jaki sposób działa Państwa firma w kwestii moich kosztów przy zleceniu takie sprawy u Was.

Mało prawdopodobne jest przyspieszenie egzekucji komorniczej w znaczeniu „popędzenia” komornika do roboty. Prędzej zmuszenie dłużnika do dobrowolnego uregulowania zapłaty poprzez naciski windykatorów tudzież ujawnienie przez nich majątku dłużnika którego komornik nie jest w stanie ujawnić, ale to też rzadko kiedy (wierzytelność jaką dłużnik posiada u kontrahenta).

No cóż, kwota nie jest wysoka jak chodzi o zlecenie windykacji a jeżeli komornik w ciągu czterech miesięcy nie natrafił na żaden majątek dłużnika, to już zapewne nie natrafi i skończy się umorzeniem bezskutecznego postępowania egzekucyjnego. Dlatego też prowizja wynosiłaby 40% od efektu – faktycznie odzyskanej kwoty długu. I sugeruje nastawić się na to, że dług nie zostanie odzyskany, żeby ewentualnie mieć miła niespodziankę.

Grudzień 2nd, 2013 at 4:59 pm

kategoria: komornik

Skomentuj