Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Postrasz dłużnika co wniosek o uzasadnienie wyroku złożył

komentarze 4

Pierwszy raz postraszyłem kilka miesięcy temu w sprawie o której pisałem tu: Mój pierwszy i ostatni wniosek o zabezpieczenie roszczenia. Wkleiłem tam ten straszak i wklejam też tutaj:

Wiem, że zbyła Pani nieruchomość WA1W/00064…. Podejrzewam, że wyzbywa się Pani majątku i celowo przedłuża postępowanie sądowe aby uniemożliwić zaspokojenie wierzyciela (w drodze komorniczego postępowania egzekucyjnego). Ostrzegam Panią, że jeśli tak się stanie, złożę przeciwko Pani stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 300 KK jak też o popełnieniu przestępstwa oszustwa – art. 286 KK – wyłudzenie kwoty 34.000,00 zł.

I wiecie co? Mimo że wystąpiła o uzasadnienie wyroku, co w 95% przypadków jest zwiastunem apelacji (mającej na celu przedłużanie postępowania sądowego), to apelacji nie wniosła…

Od tego czasu postraszyłem tak (ale już bez wskazania konkretów) w czterech sprawach w których pozwani składali wniosek o uzasadnienie wyroku. I w żadnym wypadku nie wpłynęła apelacja… Były to blefy z mojej strony, bo nic nie sprawdzałem, czy faktycznie wyzbywają się majątku.

Onegdaj deliberowałem trochę, czy aby nie dopuszczam się groźby bezprawnej strasząc – ostrzegając tak ale ni ch…ja, nie ma w tym znamion groźby bezprawnej, w mojej ku…wa ocenie. 🙂

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/10/2013

Komentarze do 'Postrasz dłużnika co wniosek o uzasadnienie wyroku złożył'

Subscribe to comments with RSS

 1. No, ładne metody. Działają chyba tylko jednak na kretynów. Napisał Pan wpierw: zbyła, a później: jak tak się stanie.
  Ogólnie nie polecam takich metod, bo może kiedyś Pan trafić na …kosę.
  Powodzenia
  PS
  zupełnie przypadkowo tu zajrzałem, chyba będę odwiedzał stronę

  Jan Wels

  3 Lis 13 19:34

 2. Może i na kretynów ale jest ich w takim razie całkiem sporo i bardzo dobrze. Ona ma prawo zbyć nieruchomość w takiej sytuacji jeżeli ma inny majątek z którego można będzie wyegzekwować należność.

  Nie jest groźbą bezprawną zapowiedzenie postępowania karnego jeżeli taka zapowiedź ma na celu tylko ochronę prawa zagrożonego przestępstwem.

  admin

  3 Lis 13 20:15

 3. Nie zrozumiał Pan tego co napisałem. Wpierw napisane zostało bowiem, że nieruchomość została zbyta, a później że jak zostanie zbyta.
  Sprzeczność, którą łatwo wychwycić. W tym sensie napisałem, że tylko kretyn może się na to złapać.
  Przy okazji przeczytałem kilka Pana wpisów. W mojej ocenie zbyt emocjonalnie podchodzi Pan do swojego zawodu.
  Co mnie zdziwiło, chwali się Pan też tym, jak oszukać sąd np w Sosnowcu, by nie przyjść zeznawać oraz tym, że nie płaci Pan przegranych spraw (dla wygranej strony), tylko czeka jak ktoś zapomni.
  Ale chociaż uczciwie jest pisany ten blog, w przeciwieństwie do innych.

  Jan Wels

  4 Lis 13 06:47

 4. Nie no, nie napisałem że jak zostanie nieruchomość zbyta, to… Dałem natomiast do zrozumienia że jak wyzbędzie się majątku to… Gdy przeczyta pan z uwaga ten cytat we wpisie (bo chyba o tym mówimy) to zobaczy Pan, że nie ma w nim sprzeczności.

  Zbyt ogólnie Pan pisze o „oszukaniu sądu” (nie oszukuję) i „niepłaceniu przegranych spraw”. W tym drugim przypadku wiadomo, że wierzyciel ma prawo wystąpić do komornika o egzekucję, ja nie uciekam od tego. A zapłacenie dobrowolne wyroku niesie z sobą ryzyko tego, że nieuczciwy już były wierzyciel i tak wystąpi o egzekucję do komornika. O tym też pisałem ale możliwe ze w innym wpisie niż ten który Pan czytał.

  admin

  4 Lis 13 08:08

Skomentuj