Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik zwymyślał komornika i nie otworzył mu drzwi

komentarze 2

Takie zapytanie z opisem sytuacji otrzymałem:

Jestem osobą fizyczną. Posiadam prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności na kwotę 200,000 pln zasądzony rok temu , również od osoby fizycznej. Dłużnik jest właścicielem lub współwłaścicielem trzech domów w Warszawie, posiada dużą ilość ziemi również w Warszawie i pieniądze pochodzące ze sprzedaży działek. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Chciałabym zapytać o koszty jakie będę musiała ponieść za odzyskanie przez Państwa tych 200.000. Uprzedzam ,że dłużnik jest wrogo nastawiony. Jest to konflikt rodzinny i dłużnik za punkt honoru przyjął to, że nie zapłaci i już. Zwymyślał komornika i nie otworzył mu drzwi. Wiem ,że każda sprawa rozpatrywana indywidualnie ale chciałabym znać orientacyjne koszty Państwa usługi.

Komornik może kapitalnie odgryźć się dłużnikowi za zwymyślanie. Może, zgodnie z prawem jego, zawołać policję i ślusarza i wyje…ać dłużnikowi drzwi z zawiasów. Co więcej, dłużnik będzie musiał zapłacić za tę asystę policyjną i czynność ślusarską a drzwi naprawić na własny koszt. Czy to nie piękne? Normalnie jest tak, że jak Cie ktoś wku…wi i rozje…iesz mu drzwi siekierą na przykład, to masz sprawę w sądzie i będzie Cię to kosztowało. Jednak jak wku… wisz komornika który prowadzi przeciwko Tobie egzekucję, to możesz mieć, jak wyżej. Co prawda, aby komornik mógł zemścić się tak za zwymyślanie go, to musi najpierw zbajerować wierzyciela by ten zawnioskował o dokonanie takiej czynności (wejścia z wyważeniem drzwi) i zapłacił zaliczkę na ten cel. Jednak komornicy gadane mają, bo przecież to prawnicy są.

A co do rady, to zawnioskuj o zajęcie tych wszystkich nieruchomości i jak zajęcie nie zrobi na nim wrażenia, to posprawdzaj w internecie te nieruchomości, wybierz na początek tą na której brak jest obciążeń hipotecznych (lub najmniejsze ze wszystkich) i zawnioskuj o opis i oszacowanie czyli zmierzaj do licytacji.

Skoro nieruchomości ma w Warszawie to będziesz mogla sobie wybrać komornika do egzekucji ze wszystkich komorników z dzielnicy a dokładniej z sądu właściwego dla położenia nieruchomości. Dowiedz się przez telefon który pierwszy lepszy ma dostęp do systemu OGNIVO i do niego wniosek egzekucyjny złóż.  Wspomniany system służy do namierzania kont dłużników, nie tylko firmowych ale i osobistych. Przy okazji, dobre konta osobiste są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/08/2013

kategoria: komornik

Komentarze do 'Dłużnik zwymyślał komornika i nie otworzył mu drzwi'

Subscribe to comments with RSS

  1. Witam,chciałbym odzyskać zasądzone kwoty w prawomocnych wyrokach sądowych z klauzulą wykonalności.Nadmieniam,że komornikowi nie udało się wyegzekwować wierztelności z uwagi na przebiegłość dłużników.Ewentualnie sprzedam wierzytelności.

    Zdunek

    8 Cze 14 02:17

  2. na nasz adres e-mail: windykacja@grabowski.biz.pl prosimy o informacje dodatkowe: Z jakiego tytułu czyli za co są te należności? Ilu dłużników, ile wyroków, jakie kwoty? Gdzie mieszkają dłużnicy?

    admin

    8 Cze 14 07:18

Skomentuj