Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dokumenty do postępowania nakazowego

skomentuj

Taki mail: Przeczytałem o Państwa firmie w internecie i mam parę pytań. Mój znajomy nie może odzyskać należności, ma faktury na łączną kwotę ok.150,000zł. Robił prace budowlane przy budowie domu i nie dostał pieniędzy z tego tytułu. Coś z tym robił, ale bezskutecznie. Poddał się, ponieważ mówi, że i tak tego nie odzyska. Ma umowy, różne dokumenty, potwierdzenia pisemne od kierownika budowy, że takie prace były robione i wykonane, posiada umowy-porozumienia, w których zawarta jest data oddania pieniędzy.

Jednak do dnia dzisiejszego nie było możliwe odzyskanie należności. Posiada również wyjaśnienie od inspektora nadzoru oraz ma świadków. Na dzień dzisiejszy nie posiada pieniędzy na podjęcie jakichkolwiek kroków w tej sprawie, ma leasing samochodowy oraz kredyt których nie jest w stanie spłacać,  zatem moje pytanie brzmi: czy jesteście Państwo w stanie odzyskać te pieniądze bez pobrania pieniędzy na początku, jednakże prowizja Państwa firmy  pobrana zostanie od wierzytelności wyegzekwowanej od dłużnika.

Dokumentacja którą wymienił Pan, moim zdaniem kwalifikuje sprawę do postępowania nakazowego czyli z opłatą sądową 1,25% wartości przedmiotu sporu czyli dochodzonego w pozwie roszczenia. Z wymienionymi dokumentami pozew może skutecznie złożyć nawet osoba nie będąca prawnikiem, więc i kosztów zastępstwa procesowego nie będzie ponosić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2013

Skomentuj