Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

EPU a brak daty na dokumencie

skomentuj

Moje pytanie do klienta:

Jedno pytanie – czy pamiętają Państwo dokładną datę udzielenia mu pożyczki? W lutym, ale którego dnia?

Odpowiedź:

MILO MI POWITAC PANA.

PAMIETAMY TYLKO ZE TO BYLO NA POCZATKU LUTEGO. PONIEWAZ ON CHCIAL WZIAC POZYCZKE I MU POTRZEBE BYLY PIENIAZKI BY PIERW WPLACIC DO BANKU BY MU BANK MOGL JEJ UDZIELIC.

TAK NAS POINFORMOWAL.

A Z NOWYM ROKIEM ZYCZYMY DUZO ZDROWIA I SUKCESOW W PRACY.

Ch…j z Nowym Rokiem, ja muszę wnieść pozew do e-sądu i mamy problem, bo na oświadczeniu dłużnika (potwierdzeniu otrzymania pożyczki) brak jest daty. A podając dowody w EPU trzeba też wpisać datę wystawienia dokumentu – jak nic nie wpiszesz, to system nie puści Cię dalej – nie przejdziesz do dalszego etapu pisania pozwu. No i co?

Udało mi się może za dziesiątym razem dodzwonić do e-Sądu w Lublinie. Mówię, jaki problem, a pani na to, że nic na to nie poradzi, trzeba wpisać datę i że powinienem wiedzieć, kiedy dokument został wystawiony…. Mówię, że nie pamiętam dokładnie którego dnia a pani dyplomatycznie, że no cóż, data musi zostać wpisana.

No i co mam zrobić? Mógłbym skłamać i podać konkretną datę np. 02 lutego, ale ku…wa nie dla zasady nie będę kłamać. Owszem, wpiszę, np. 02 lutego ale w opisie nadmienię, że zbywca wierzytelności nie pamięta dokładnej daty a jakąś musiałem wpisać. I tak odsetek żądam dopiero od nazajutrz po terminie zwrotu pożyczki podanym w oświadczeniu dłużnika. Jeśli mi z tego powodu przeniosła tę sprawę do postępowania zwykłego, to będę zły.

Styczeń 5th, 2013 at 5:44 am

kategoria: e-sąd

Skomentuj