Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jakiego komornika wybrać

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jakiego komornika wybrać”. Zadawanie takiego pytania bez dodania miejscowości czy regionu w którym mieszka / ma siedzibę dłużnik, jest dyskusyjne jak chodzi o sens. Komornicy sądowi działają w oparciu o procedury (Kodeks postępowania cywilnego) i mają możliwość skorzystania z takich samych narzędzi, każdy z nich. Liczy się motywacja, chęć działania. Jest wielu rzetelnych, zmotywowanych komorników sądowych w Polsce.

Nie ma indywidualności, bo to nie sport, nie sztuka, nie chirurgia plastyczna… Niejeden dobry komornik został obsmarowany przez wierzyciela egzekwującego, bo według niego „nic nie zrobił”. A winny (sobie) jest sam taki wierzyciel, bo na przykład udzielił pożyczki bezrobotnemu i bez majątku i naiwnie myślał, że jak uzyska wyrok, to dobry komornik pożyczkę odzyska (np. pstrykając palcami wyczaruje dłużnikowi dom z basenem i zlicytuje).

Jeżeli nie przewidujesz wielokrotnego, częstego kierowania wniosków egzekucyjnych do komornika, to wybierz komornika właściwego miejscowo dla miejsca zamieszkania / siedziby dłużnika albo przynajmniej takiego, co ma do dłużnika nie dalej niż, powiedzmy, dwadzieścia kilometrów. Żeby chciało mu się może nawet nie raz podjechać do samego dłużnika, do sąsiadów w celu zasięgnięcia o nim języka, do jego biura rachunkowego…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

12/11/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Jakiego komornika wybrać'

Subscribe to comments with RSS

 1. To ja poproszę o namiar na komornika z motywacja i chęcią działania na terenie miasta Siedlce. Mam już wyrok z klauzulą wykonalności.

  QbaBezdomny

  18 Lis 12 21:42

 2. Nie mam porównania, miałem sprawę (sprawy?) tylko u komornika Adam Obłoza, ale nie pamiętam „wrażeń”. Pozostali komornicy w Siedlcach to panie: Hanna Domaszczyńska i Janina Żebrowska.

  admin

  18 Lis 12 21:54

 3. W moim przypadku komornik Adam Obłoza się nie sprawdził. Ściągnął jedynie wierzytelności z jednego rachunku bankowego, bo z tego dłużnik (były przedsiębiorca firmy na Chrobrego) nie zdążył wycofać pieniędzy. Na tym poprzestał i sprawę umorzył. Nie zajął nic z ruchomości.

  Klient

  16 Wrz 14 12:29

 4. I oto chodzi w egzekucji.

  admin

  16 Wrz 14 12:52

Skomentuj