Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bezskuteczna licytacja komornicza

komentarzy 5

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „bezskuteczna licytacja komornicza”. No, albo cena wywoławcza była za wysoka albo zbyt mało potencjalnych licytantów dowiedziało się o licytacji. Ja sam dzisiaj otrzymałem zawiadomienie o bezskutecznej pierwszej licytacji ruchomości dłużnika z Sanoka, o:

No i co? Cena wywoławcza to 3/4 ceny oszacowania więc teoretycznie okazja. Pytanie tylko, czy komornik rzetelnie wycenił wartość pojazdu a konkretnie, czy nie wycenił zbyt wysoko; tak wysoko że nawet 3/4 okazało się być nieatrakcyjną ceną. Dokładniej to pani komornik czyli kobieta. Zna się na samochodach? Chociaż widzę, ze na pieczęci jest mężczyzna – zastępca komornika, więc to może on szacował. Komornik może sam szacować ruchomości do licytacji ale jak ma wątpliwości albo po prostu nie czuje się kompetentny, to może zlecić wycenę biegłemu sądowemu. Wtedy jednak wierzyciel zostaje wezwany do uiszczenia zaliczki na biegłego. A może cena dobra tylko właśnie nikt z potencjalnych zainteresowanych nie dowiedział się o licytacji. My ogłaszamy intensywnie dopiero drugą licytację i tak też będzie w tym przypadku, kiedy to cena wywoławcza wynosić będzie 1/2 wartości szacunkowej. Tak też będzie i w tym przypadku; zobaczymy czy ktoś kupi ten samochód, no dosłownie za pół ceny.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

18/09/2012

Komentarze do 'Bezskuteczna licytacja komornicza'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Bezskuteczna licytacja komornicza'.

 1. Kiedyś czytałem o licytacjach komorniczych samochodów i problem z nimi jest taki, że stoją wcześniej na parkingu sądowym nawet rok czasu bez uruchamiania i serwisowania. Do tego podobno nie ma możliwości sprawdzenia ich przed kupnem stąd właśnie brak chętnych na zakup kota w worku za 3/4 wartości, bo być może samo przywrócenie do używalności będzie nieopłacalne.

  tworzenie stron www

  18 Wrz 12 11:02

 2. W większości przypadków zajęty samochód komornik pozostawia do dyspozycji dłużnika którego obowiązkiem jest podstawić samochód na licytację (w wyznaczone miejsce o wyznaczonej porze). Jeżeli nawet zostanie oddany pod dozór i odstawiony na parking, to od zajęcia do licytacji mija chyba zwykle nie więcej niż 2-3 miesiące. Co do możliwości sprawdzenia samochodu, to komornicy piszą ze można samochód „oglądać” przed licytacją a co do „odpalenia” itp. to nie wiem. Wydaje mi się, że byłoby to niedorzeczne gdyby nie można było sprawdzić pojazdu przejeżdżając się nim choć po parkingu przed dokonaniem licytacyjnego zakupu.

  admin

  18 Wrz 12 11:18

 3. Pytanie tylko jak komornik może oszacować wartość samochodu nie będąc specjalistą od pojazdów używanych

  Michal

  18 Wrz 12 16:22

 4. Na podstawie średniej ceny rynkowej dla danego modelu. W przypadku, gdy pojazd jest rzadki albo dłużnik nie zgadza się z wyceną powoływany jest biegły.

  Pieniadze i Prawo

  18 Wrz 12 20:19

 5. Jeśli faktycznie sytuacja wygląda tak, iż samochód stoi miesiącami nieużywany i do tego potencjalny licytant nie ma możliwości sprawdzenia jego stanu, to nic dziwnego, iż nie ma na niego chętnych. Szczególnie, że 3/4 ceny nie jest warte kupowania kota w worku.

  Oliwia

  25 Wrz 12 09:53

Skomentuj