Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zajęcie wierzytelności kontrahenta przez komornika – odpowiedź na pismo

5 komentarzy

Pytanie: Komornik do mnie zajęci wierzytelności. Chodzi o to, że prowadzę firmę i chyba znalazł u mojego kontrahenta fakturę mnie wystawioną. Faktycznie wykonał dla mojej firmy usługę ale termin płatności jeszcze nie nadszedł, to po pierwsze. Po drugie, gdy nadejdzie termin to i tak nie zapłacę ponieważ przez na razie nie mam środków na to. Po trzecie, pojawiły się pewne zastrzeżenia co do jakości usługi ale to się jeszcze okaże. Komornik wzywa mnie w tym zajęciu wierzytelności do odpisania mu, czy wierzytelność istnieje, czy zapłacę a jeżeli nie to dlaczego. Co Pan sugeruje odpisać komornikowi na pismo?

Przeczytaj też: Co oznacza zajęcie wierzytelności przez komornika? Trzeciodłużnik

Odpowiedź: Może Pan komornikowi odpisać to co napisał Pan mnie. Trzeciodłużnik czyli dłużnik zajętej wierzytelności nie ma obowiązku zapłacić długu przed upływem terminu płatności (ale tego nie musi pan komornikowi pisać, on to wie). Pisze Pan zatem, że ma Pan wstępnie zastrzeżenia co do jakości usługi. Rozumiem, że jeszcze nie podjął Pan decyzji, czy reklamować usługę, czy żądać obniżenia ceny i że decyzję w tej kwestii podejmie Pan niebawem. I pisze Pan, że pomijając powyższą kwestię, w chwili obecnej nie posiada pan środków na zapłatę wierzytelności więc na pewno w najbliższym czasie Pan nie zapłaci tej faktury.

Przeczytaj też:
Zajęcie wierzytelności przyszłej przez komornika oraz Zajęcie wierzytelności – nieznana firma. Jak oduczyć komornika takich zajęć?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 marca, 2021

Komentarze do 'Zajęcie wierzytelności kontrahenta przez komornika – odpowiedź na pismo'

Subscribe to comments with RSS

  1. I on to ma napisać komornikowi? Jaka może być reakcja komornika na taka odpowiedź?

    Domi

    27 mar 21 o 09:38

  2. Tak, to ma napisać. Komornik nic nie może w takiej sytuacji. Powinien o tym powiadomić wierzyciela dla którego prowadzi egzekucję i zasugerować wstąpienie tego wierzyciela w prawa wierzyciela wierzytelności czyli w dłużnika przeciwko któremu prowadoz0na jest egzekucja. I wnieść pozew o zapłatę przeciwko trzeciodłużnikowi i dopiero jeżeli będzie tytuł wykonawczy to wystąpić z osobnym wnioskiem o egzekucję tej wierzytelności przeciwko trzeciodłużnikowi.

    admin

    27 mar 21 o 10:30

  3. Tylko że sporo tych rzekomych wierzytelności jest faktycznie spornymi lub nienależnymi, przecież w ogóle mnóstwo spraw o zapłatę kończy się oddaleniem powództwa.

    Fila

    18 cze 21 o 19:27

  4. Trzeba zatem sprawdzić czy są wystarczające dowody na istnienie wierzytelności na przykład podpisana przez dłużnika faktura. Najczęściej tak jest.

    admin

    19 cze 21 o 07:09

  5. Trzeba mieć na uwadze to, że wszystkie szczegóły sprawy o zapłatę zna tylko wierzyciel i dłużnik wierzytelności. Wierzyciel dłużnika który jest wierzycielem tej wierzytelności może wejść w związku z tym na minę pozywając go o zapłatę w stąpiwszy w jego prawa.

    Artur

    7 lut 22 o 11:00

Skomentuj