Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

900 zł. za czynsz

komentarze 2

Taki mail: Mam dość pilną sprawę, gdyż zostałem bez pieniążków. Sprawa wygląda tak: Wynajmuję lokal użytkowy (nie jestem przedsiębiorcą), z najemcą mam podpisaną umowę do 2014 z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia na piśmie. Będąc w maju po czynsz , lokal został pusty a najemca się ulotnił. Po próbie kontaktu stwierdził, że nie ma kasy i nie zapłaci nic. Czynsz m-c to 900zł Co można w tej sprawie zrobić? Jaka jest szansa na odzyskanie pieniążków? Jaka jest prowizja biura?

Nie sądzę aby jakakolwiek firma windykacyjna zechciała zająć się windykacją tak niskiej należności. Złóż pozew o zapłatę samodzielnie do e-sądu najlepiej czyli przez internet, wierzytelności z tytułu umowy najmu są wszak bezsporne i trudno przegrać taką sprawę w sądzie. Opłata sądowa wyniesie Cię 13 złotych, tyle to chyba uzbierasz jeszcze, co? A jak nie, to ze dwa razy nie kupisz kiełbasy do chleba i masła, na zdrowie Ci to wyjdzie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/05/2012

kategoria najem

Komentarze do '900 zł. za czynsz'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '900 zł. za czynsz'.

  1. litości, „pieniążki”, cierpnie skóra, i to na dodatek mówi facet (choć u babek też tego nie cierpię..)

    mara

    3 Cze 12 16:24

  2. Opłata sądowa to minimum 30zł. No i co z tego, że złoży pozew i wygra sprawę? Co z nakazu zapłaty? Za komornika zapłaci następne dwie stówy (o ile nie więcej) a to już trochę więcej niż dwie kiełbasy do chleba. I komornik egzekucję umorzy bo stwierdzi, że „dłużnik nie ma majątku”. Lepiej stracić 900zł niż 1200zł.

    BP

    22 Cze 12 00:01

Skomentuj