Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy można sprawdzić wysłanie listu zwykłego”

komentarzy 13

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy można sprawdzić wysłanie listu zwykłego”. Nie, nie można. Mnie w sumie dwa razy wysłali z różnych firm przesyłki zawierające coś tam, jakieś książki z opcją zapłaty albo zwrotu jeżeli nie spodoba się. Listonosz nie chciał potwierdzenia, czyli oni też wysłali je jako „zwykłe” więc nie było dowodów na to, że je wysłali i że mi je doręczono. Dałem te książki znajomym a jak dzwonili do mnie nawet z jakiejś windykacji to powiedziałem, że ja nic nie otrzymałem i że w takim razie pewnie jednak mi nic nie wysłali. I powiedziałem, że jeżeli na pewno wysłali, to żeby poszli z potwierdzeniem nadania 😉 na pocztę sprawdzić sobie, bo może poczta zagubiła przesyłkę. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/02/2012

kategoria poczta

Komentarze do '„czy można sprawdzić wysłanie listu zwykłego”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy można sprawdzić wysłanie listu zwykłego”'.

 1. czyli jesteś zwykłym złodziejem.

  :)

  17 Lut 12 15:34

 2. Nie, Janosikiem.

  admin

  17 Lut 12 16:29

 3. na jedno wychodzi.

  :)

  17 Lut 12 19:06

 4. Nie tylko Janosikiem ale i nauczycielem. Niewielką stratę ponieśli ale chyba dałem im do myślenia i więcej tego błędu nie popełnią.

  admin

  17 Lut 12 20:32

 5. Mają ten „błąd” wliczony w biznesplan. Tak jak na przykład sklepy samoobsługowe. Mam jednak nadzieję, że sklepów nie uczysz, że nie powinno się wystawiać towarów do swobodnego dotykania przez kupujących? 🙂

  Lech | blog o wekslach

  17 Lut 12 21:04

 6. Nie, sklepów nie uczę. Zauważyć jednak trzeba, że w przypadku kradzieży sklepowej jest spore ryzyko wpadki a w przypadkach opisanych przeze mnie, praktycznie żadne. No, chyba że „fanty” trzymałbym w domu, to może jakieś tam ryzyko byłoby.

  admin

  17 Lut 12 21:22

 7. jak Ty takie sprawy rozpatrujesz w kategoriach ryzyka to współczuje Twoim domownikom… co innego jebać w dłużnika, co bardzo popieram, a co innego opierdalać naiwniaka.

  :)

  17 Lut 12 23:22

 8. Nie przejmuj się tak. Jestem po prostu w tej mniejszości (?) społeczeństwa, która kiedyś komuś z ogródka ukradła z drzewa kilka gruszek albo śliwek, która nie zapłaciła za skorzystanie z kibla w zajeździe przy szosie bo poprzedni klient nie domknął drzwi i nie trzeba było wrzucić monety. No, nie potrafiłem się oprzeć temu „dreszczykowi” wchodzenia w konflikt z prawem. Aha, kilka razy popełniłem też przestępstwo polegające na tym, że jak znalazłem np. 2 złote na chodniku to je sobie wziąłem zamiast zanieść na policję.

  admin

  18 Lut 12 04:30

 9. dopóki się nie znamy nie będę się przejmował i nie martw się nie pójdę chyba z tym na policję:) ale widzę, że działasz zgodnie z przysłowiem- jak kraść to drobne, jak dupić to bezdomne;)

  :)

  18 Lut 12 20:43

 10. A jak to się ma do wszelkich ponaglen do spłaty rat / kwot minimalnych, itp., które są wysyłane przez banki przez banki jako zwykłe przesyłki I za które trzeba płacić cholerne opłaty, chociaż bank nie potrafi udowodnić wysłania czegoś takiego? Jak w takiej sytuacji wygrać z bankiem???

  customer

  20 Lut 12 05:30

 11. Nie miałem nigdy takiej sytuacji więc nie jestem pewien. Może zależy od tego, co jest napisane w umowie? Jeżeli na przykład to, że za opóźnienie z automatu naliczana jest opłata za monit (wysyłany pocztą zwykłą), to już nie muszą udowodnić że został on wysłany. Jak napisałem jednak, nie wiem, trzeba by może zapoznać się z zapisem w umowie (o kredyt).

  admin

  20 Lut 12 06:19

 12. Wszystko pięknie ładnie, ale skoro jakaś firma przesłała mi listem zwykłym jakieś ulotki, foldery czy książki z opcją, że jak mi się nie spodobają to mam im odesłać, to ja się pytam: a za jakiego marnego ciula mam wydawać te kilka plnów i cokolwiek odsyłać? Do mnie do spółki przychodzą takie badziewne poradniki księgowego i lądują w koszu. Przecież nie będę im tego odsyłał – przecież tego nie zamawiałem. Proste? Proste!

  Rex

  7 Mar 12 22:24

 13. Złodziej !!!

  Meg

  23 Sty 13 15:03

Skomentuj