Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Część już zasądzona, część jeszcze nie.

skomentuj

Taki e-mail:

Interesuje mnie ściągniecie długu od wierzyciela, na część długu mam sądowny nakaz zapłaty, z kolei o część należałoby wystąpić do sadu lub ściągnąć (w zależności jak się uda).

Interesuje mnie jak możemy nawiązać kontakt. Ja jestem z okolic Torunia. Kwota jaka wierzyciel jest mi winien to ponad 7000zl – nakaz zapłaty, do tego jeszcze około 3000zl narosło bieżącej zaległości.

Zobowiązanie wierzyciela jest z tytułu pożyczki bankowej, którą ja zaciągnąłem.

Ten, co jest komuś winien pieniądze, to nie wierzyciel tylko dłużnik, to tak w kwestii formalnej. To Pan jesteś wierzycielem. Panie, jak Pan masz już zasądzaną część długu, to nadaj ją komornikowi nie spróbuje ściągnąć z dłużnika albo może przynajmniej szybko okaże się że dłużnika ma nieruchomość czy np. samochód z którego będzie można dług ściągnąć. Może wejdzie mu na pensje i po trochu ściągnie. No, poczekaj Pan, co komornik ustali i wtedy podejmij decyzję co do ewentualnego zlecenia windykacji firmie windykacyjnej, bo może nie trzeba. Jak dłużnik jest komorniczo egzekwowalny, to uzyskasz tytuł wykonawczy na pozostała część i też ją pchniesz do komornika.

Luty 11th, 2012 at 7:36 pm

kategoria: komornik

Skomentuj