Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy wyrok w zawieszeniu ulega zatarciu”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy wyrok w zawieszeniu ulega zatarciu”. Zatarciu ulega skazanie a nie wyrok. I skazanie w zawieszeniu też ulega zatarciu. Na przykład w przypadku skazania w zawieszeniu z art. 191 par. 2 kk czyli za przestępstwo stosowania przemocy lub gróźb bezprawnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, skazanie ulega zatarciu po pół roku licząc od upłynięciu okresu próby czyli okresu zawieszenia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/02/2012

kategoria: skazanie

Komentarze do '„czy wyrok w zawieszeniu ulega zatarciu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy wyrok w zawieszeniu ulega zatarciu”'.

  1. We wszystkich sprawach po pół roku? Czy potem jest tak jakby się nie było skazanym i można tak oświadczać do pracy i w ogóle?

    jam

    6 Sty 17 18:43

  2. We wszystkich sprawach jeżeli skazanie było z zawieszeniem wykonania kary. Po zatarciu skazania jest się formalnie znowu niekaranym i tak można oświadczać.

    admin

    6 Sty 17 18:50

  3. Szukałem w internecie przepisu o tym mówiącego ale nie znalazłem…

    jam

    8 Sty 17 11:19

  4. Art. 76 § 1 Kodeksu karnego stanowi, że skazanie ulega zatarciu z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Jest to zatarcie skazania z mocy prawa.

    admin

    8 Sty 17 12:52

Skomentuj