Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„krd wezwanie do zapłaty wzór”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „krd wezwanie do zapłaty wzór”. No przecież to proste. Chcesz tekst, jaki KRD oferuje swoim klientom? Masz (wzywasz do zapłaty długu a poniżej „grozisz”):

Informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach,
zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych
z dnia 14 lutego 2003 r.
(Dz. U. Nr 50), będą przekazywane do:

Krajowego Rejestru Długów
Biura Informacji Gospodarczej SA
ul. Armii Ludowej 21, 51-214 Wrocław
www.krd.pl

Informacja o zadłużeniu upubliczniona będzie w systemie KRD do dnia zapłaty
lub do 10 lat od daty dokonania wpisu.
Umieszczenie informacji o Państwa zobowiązaniach w Krajowym Rejestrze Długów skutkuje ograniczeniem możliwości swobodnego funkcjonowania na rynku konsumenckim lub prowadzenia działalności gospodarczej, nawet do 10 lat.
Dłużnicy notowani w KRD napotykają na znaczne utrudnienia w korzystaniu z usług finansowych (kredyty, zakupy ratalne, leasing), telekomunikacyjnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie), multimedialnych (telewizja kablowa, szerokopasmowy dostęp do Internetu), wynajmu lokali (mieszkania, biura, magazyny) itp.
Banki, firmy leasingowe i pośrednictwa ratalnego, operatorzy telefoniczni, telewizje kablowe i wiele innych firm może w takim przypadku odmówić współpracy albo zaoferować ją na gorszych warunkach.

Możesz też przecież ułożyć sobie własny tekst; nie zapomnij wpisać nr konta bankowego i nie blefuj ale wpisuj z wysłaniem przez KRD powiadomienia do dłużnika o dokonanym wpisie. Przy okazji, skoro mowa o koncie bankowym, to zebrałem najlepsze oferty kont firmowych tutaj (wniosek online można wysłać).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

31/01/2012

Skomentuj