Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

ZFŚS a zajęcie komornicze

2 komentarze

Pytanie: Czy wpływ z zakładu pracy dotyczący świadczenia z ZFŚS będzie podlegał zajęciu?

Przeczytaj też: Przedawnienie pożyczki z ZFŚS

Odpowiedź: Jeżeli zajęcie komornicze dotyczy wyłącznie wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę (tzn. jeżeli tak komornik określił zajęcie), to zakład pracy nie powinien przekazać mu świadczeń z ZFŚS należnych pracownikowi – dłużnikowi.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć pieniądze z MOPS?

Jeżeli jednak komornik w zajęciu napisze, że dotyczy wynagrodzenia za pracę oraz INNYCH WIERZYTELNOŚCI, to zakład pracy powinien zrealizować takie zajęcie nie tylko z wynagrodzenia za pracę ale też właśnie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i co gorsza – przekazać komornikowi świadczenie z ZFŚS w całości – nie przysługuje tu pracownikowi kwota wolna od egzekucji.

Przeczytaj też: Wynagrodzenie minimalne a komornik

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

12 grudnia, 2022

Komentarze do 'ZFŚS a zajęcie komornicze'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jak to w praktyce przeważnie jest? Komornicy zajmują tylko wierzytelność z tytułu wynagrodzenia czy też od razu INNE WIERZYTELNOŚCI? Cos podobnego jest w zajęciu rachunku bankowego, jeżeli komornik nie napisze też, że zajmuje INNE WIERZYTELNOŚCI, to bank nie przekaże mu środków z debetu a jak napisze, to przekaże i debet.

    Oskar

    13 gru 22 o 17:29

  2. Nie mam przy sobie dokumentów ze sprawami ale podejrzewam, że wpisują też w zajęciu że dotyczy też “inne wierzytelności”.

    Z tym zajęciem debetu jest tak, jak Pan napisał.

    admin

    13 gru 22 o 17:39

Skomentuj