Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zajęcie wynagrodzenia za pracę 2013”

komentarzy 5

Ktoś z Wodzisławia wpisał w wyszukiwarce – „zajęcie wynagrodzenia za pracę 2013”. Jeżeli pytający chciałby wiedzieć, ile w tym roku wynosi kwota wolna od potrącenia komorniczego, to informuję, że 1.600 zł. brutto. Tyle komornik musi zostawić z pensji dłużnikowi. Komornik ustali zakład pracy dłużnika wysyłając zapytanie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o płatnika składek, chyba że informacje o miejscu pracy dłużnika prześle mu we wniosku egzekucyjnym wierzyciel. Dłużnik otrzyma od komornika odpis zajęcia wynagrodzenia skierowanego do zakładu pracy. Uwaga jednak, jeżeli komornik zajmie konto osobiste, to nie pomoże tłumaczenie, że środki na tym koncie to tylko te minimalne wypłaty… Komornik zostawi na koncie tylko trzykrotność średniego wynagrodzenia a co więcej, to skasuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/01/2012

Komentarze do '„zajęcie wynagrodzenia za pracę 2013”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zajęcie wynagrodzenia za pracę 2013”'.

 1. Egzekucja z wynagrodzenia za prace to przykład jak komornik kasuje za nic pieniądze – opłate dla siebie od ściągniętej w ten sposób należności dla wierzyciela.

  kasia

  27 Sty 12 15:47

 2. witam wszystkich czy ztym zajeciem nie jest tak ze jezeli przychodzi dokument z informacja o zajeciu np. wynagrodzenia a niema wzmianki o tym ze kwota w tym przypadku najnizsza krajowa jezeli chodzi o wynagrodzenie jest wolna od potracen wydaje mi sie ze jezeli niema takiej wzmianki to kazda kwota podlega potraceniu do 50% dlatego chciala bym 100% odpowiedz na ten temat

  angelikka89

  22 Kwi 12 22:12

 3. Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale w zakładzie pracy powinno chyba wiedzieć o tym, że wynagrodzenie minimalne jest wolne od zajęcia i odpisać komornikowi że zajęcie jest bezskuteczne w związku z tym. A czy na zajęciu jest pouczenie o tym, to nie pamiętam.

  admin

  23 Kwi 12 08:49

 4. kwota po zajęciu w zakładzie pracy to na dzień dzisiejszy 1680 zł brutto zwolniona z egzekucji czyli 1200 + – 10-15 złotych nie pamiętam dokładnie dostaniesz na rękę i tego nie może ci zabrać wiem bo miałem i zabierał mi tyle komornik z pensji

  marek

  1 Wrz 14 16:21

 5. Tak, co roku jest wyższa.

  admin

  1 Wrz 14 16:23

Skomentuj