Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak odzyskać żyrowany kredyt”

1 komentarz

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak odzyskać żyrowany kredyt”. Możesz odzyskiwać od kredytobiorcy kwotę, jaką już faktycznie za niego spłaciłeś, lub jaka została od Ciebie ściągnięta przez komornika.  Nie możesz odzyskiwać od niego już też kosztów, co do których przewidujesz że też poniesiesz je w przyszłości, bo kredytobiorca z pewnością dalej nie będzie spłacał kredytu.

Możesz zlecić windykację takiego długu firmie windykacyjnej albo założyć sprawę w sądzie i do komornika (nasuwa się pytanie, czy ta druga opcja ma sens w tym wypadku). Będziesz wcześniej potrzebował zaświadczenia z banku, ile spłaciłeś i że za kredytobiorcę – jego dane muszą znaleźć się w zaświadczeniu z banku. Samo tylko pismo od komornika jako zaświadczenie nie wystarczy Ci, bo w takim zaświadczeniu nie jest napisane, że Ty za kogoś spłaciłeś dług jako żyrant.

Styczeń 15th, 2012 at 10:40 pm

kategoria: żyrant

1 komentarz do '„jak odzyskać żyrowany kredyt”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak odzyskać żyrowany kredyt”'.

 1. Taki mail:

  „Pod koniec roku 1999 bylam zyrantem dla pani …, otwierajaca wlasna dzialalnosc gospodarcza. Interes pani … szybko padl. W roku 2000 dostalam wezwanie od komornika, do splacenia dlugow pani …. Udalo mi sie to odwlec, i wtedy i pare razy pozniej. W koncu, w roku 2010 zajeto moje wynagrodzenie i grzecznie splacilam dlugi pani …. Calkowita suma skladajaca sie z zadania podstawowego plus nalezne odsetki wynosila 20000,- PLN. Moje proby nawiazania kontaktu z pania … sie nie powiodly (nie odpowiadala, unikala i etc.)
  Chcialabym odzyskac moje pieniadze i dlatego zwracam sie dzisiaj do Panstwa, czy zajmiecie sie moja sprawa ?!”

  Otóż to, zalecam szczególną powściągliwość jak chodzi o żyrowanie kredytów zwłaszcza osobom które zakładają działalność gospodarczą, bo często kończy się to tak, jak wyżej opisano.

  admin

  11 Lut 13 at 06:04

Skomentuj