Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„sąd nakazuje naprawić szkodę co jeżeli nie mam pieniędzy”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „sąd nakazuje naprawić szkodę co jeżeli nie mam pieniędzy”. Być może pyta ktoś skazany w zawieszeniu za wyłudzenie i zobowiązany do naprawienia szkody (zapłaty określonej kwoty) do końca okresy próby (czyli zawieszenia kary pozbawienia wolności).

Jeżeli skazany nie naprawi szkody w okresie próby, to sąd może zarządzić wykonanie zawieszonej kary pozbawienia wolności. Sąd może też nie zarządzić wykonania kary jeżeli uzna / uwierzy, że skazany nie uchyla się od naprawienia szkody ale jego sytuacja finansowa jest trudna, nie ma pracy (choć szukał pracy), ma na utrzymaniu małe dzieci, spłacił innych pokrzywdzonych i brakło mu pieniędzy by spłacić i tego pokrzywdzonego. Tzn., tak ja myślę, że na przykład takie mogą być argumenty, które przekonają sąd, by nie zarządzał wykonania kary.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 9 Ocena średnia: 3.9]

08/01/2012

kategoria naprawienie szkody

1 komentarz do '„sąd nakazuje naprawić szkodę co jeżeli nie mam pieniędzy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„sąd nakazuje naprawić szkodę co jeżeli nie mam pieniędzy”'.

  1. Ten przepis jest deczko niewykonalny. Bo to co dłużnik zarobi, zawsze zabierze komornik, a komornik nie ma interesu w tym, aby płacić akurat temu „oszukanemu”. Jeśli jakimś cudem zarobki ukryje się przed komornikiem, to inny wierzyciel złoży skargę, że jemu się również należą te pieniądze i zażąda od tego co pieniądze dostał zwrotu tych pieniędzy… Czyli nawet jeśli uda się zebrać te pieniądze, to lepiej przeznaczyć je na dobrego prawnika lub zakopać w ogródku i mieć po wyjściu z pierdla, bo szczere chęci w tym przypadku nie wystarczą… Najśmieszniejsze w tych wszystkich długach jest to, że nikt nie chce odpuścić, każdy ma 3 miesięczne okresy wypowiedzenia i każdy chce dostać wszystko, nie docierają tłumaczenia, że jak nie odpuszczą, to nie dostaną nic, bo z pustego i Salomon nie naleje… W spółce z o.o. można wdrożyć postępowanie upadłościowe i zatrzymać liczniki, osoba fizyczna mało, że pogrąży w 3 miesiące siebie, to jeszcze całą swoją rodzinę… a potem się idzie na utrzymanie Państwa i dorabia na czarno… I wcale się źle nie żyje… Szkoda tylko, że wszystkie dotychczasowe ideały typu uczciwość, honor, godność trzeba sobie wsadzić w d… i schamieć, aby ochronić siebie i dzieci…

    P.S. Blog fajny, niestety… będę korzystać… 🙂

    kama

    8 Lip 12 23:48

Skomentuj