Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak i gdzie sprzedać dług”

komentarze 4

Zapytanie – „jak i gdzie sprzedać dług” i podobne, widzę coraz częściej w internecie. Jeżeli znasz potencjalne firmy i osoby które mogłyby być zainteresowane zakupem długu Twego dłużnika z racji tego, że go znają lub prowadzą powiązaną z nim branżowo działalność gospodarczą, to możesz powysyłać do nich oferty (mailem, faksem, pocztą).

Jeżeli zaś nie znasz takowych, nie przychodzi Ci do głowy, kto konkretnie mógłby być zainteresowany, to pozostaje Ci tylko ogłoszenie oferty sprzedaży w rejestrze długów oraz w internecie. Jak chodzi o ogłoszenie w rejestrze długów, to jest w formularzu rubryka w którą wpisuje się ewentualne zarzuty dłużnika i możesz w niej napisać np. „dłużnik nie zgłasza zarzutów natomiast dług jest na sprzedaż”. Już słyszałem o przypadkach sprzedania długu upublicznianego w rejestrze. Z kolei w internecie upubliczniasz głównie po to, aby wpis o dłużniku pojawił się także w Google i aby odnośnik do wpisu wyświetlił się komuś, kto wpisze w okienku wyszukiwania nazwę / nazwisko Twego dłużnika.

Na podstawie własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że wszystkie wymienione formy upubliczniania czasem okazują się być skuteczną formą windykacji i częściej sam upubliczniany – zdenerwowany dłużnik dokonuje zapłaty długu niż dochodzi do transakcji kupna-sprzedaży długu.

Komentarze do '„jak i gdzie sprzedać dług”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pozyczylam osobie pryeatnej 3000tys funtow niestety nie chce oddac a malo tego przeczy by odemnie pozyczala co mam zrobic jestem samotna matka z 2dzieci I potrzebuje tych pieniedzy co robic?

  anna

  2 Lis 15 at 20:31

 2. Nie ma dowodu tej pożyczki, jak umowa na piśmie, pokwitowanie albo potwierdzenie przelewu bankowego?

  admin

  2 Lis 15 at 20:39

 3. Chciała bym sprzedac dług w wysokości 16286,20 pilnie potrzebuje kasy

  Katarzyna

  5 Sie 16 at 14:24

 4. Ogłoś się w internecie w osobnym wpisie ale nie licz na wiele…

  admin

  5 Sie 16 at 20:43

Skomentuj