Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy windykator może sobie wybrać komornika”

skomentuj

Ktoś z Wrocławia zapytał w wyszukiwarce – „czy windykator może sobie wybrać komornika”. No pewnie że może sobie wybrać komornika. Wierzyciel nie będący windykatorem też może sobie wybrać komornika, z terenu całej Polski. Przykładowo, egzekucje przeciwko dłużnikowi zamieszkałemu w Rzeszowie może zlecić komornikowi ze Szczecina.

Sam zlecam pewnej pani komornik w moim mieście egzekucję z kont bankowych dłużników zamieszkałych setki kilometrów stąd. Dlatego, że ta pani komornik potrafi tak zająć konto, że dłużnicy dowiadują się o zajęciach dopiero po fakcie, czyli po tym, jak bank ściągnie pieniądze w celu przekazania ich komornikowi. Zlecając zaś egzekucję jakiemu bądź komornikowi właściwemu miejscowo dla siedziby dłużnika, zapewne często dłużnicy mieliby czas na wycofanie środków z konta (na inne konto).

I dopiero gdy egzekucja z konta, z wynagrodzenia, z wierzytelności dłużnika okaże się bezskuteczna, to ewentualnie przekierowuję egzekucje do komornika właściwego miejscowo dla siedziby dłużnika, aby spróbował wyegzekwować pieniądze na czynnościach terenowych (zajęcie ruchomości).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/01/2012

kategoria komornik

Skomentuj