Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Od windykacji do komornika

Jeden komentarz

Pytanie: Popadłam w pętlę zadłużenia, chwilowo nie mam możliwości wszystkiego spłacić, nawet gdybym chciała. W jaki sposób można wyjść na prostą? Proszę o radę, jeśli to nie problem.

Odpowiedź: Jaka to łączna kwota? Kredyty? Posiada Pani stały dochód, w jakiej wysokości? Jakiś majątek (nieruchomość, samochód, …)? Pytam pod kątem ewentualnych egzekucji komorniczych. Spłaca Pani w ratach czy wcale?

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może rozłożyć dług na raty?

Na chwilę obecną moja sytuacja wygląda tak że z dniem 28 lutego straciłam pracę, do tego momentu starałam się wszystko regulować. Wysokość mojego wynagrodzenia wąchała się między 2500-2800. A ja wpadłam w tak zwana pętle, jednym Próbowałam spłacać zaległe. Próbowałam się dogadać aby rozłożyli na raty ale tamta firma nie chce iść na ataki układ. Chce mieć wszystko spłacone od razu. Kwota zadłużenia na chwilę obecną to około 15tys i jest to pożyczka krótkoterminowa. Posiadam mieszkanie z kredytem hipotecznym. Nie posiadam samochodu. Otrzymuje jeszcze alimenty na syna w wysokości do lutego 350zl od marca zostały podwyższone do 1000zl miesięcznie, pierwsza wpłata na nastąpić 20 marca. Cały czas szukam pracy, ale trochę z tym ciężko czekam na odpowiedzi z kilku firm. Moja zaległość powstała też przez te ciągle podwyżki. Ja rozumiem że nie jest to wytłumaczenie i nie chce się uchylać bo zdaje sobie sprawę z tego że sama do tego doprowadziłam i rozumiem że firma chce odzyskać pieniądze. Tylko nikt nie Chce mi ani pomoc ani pójść na rękę.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć mieszkanie w kredycie hipotecznym?

Sugeruję firmie windykacyjnej przesłać kserokopię wypowiedzenia jako dowód utraty pracy. I napisać, że nie jest pani w stanie spłacić całości i jeżeli nie akceptują spłaty ratalnej, to niech sobie wnoszą pozew do sądu a Pani po otrzymaniu nakazu zapłaty odwoła się wnosząc do sądu o rozłożenie spłaty na raty. Jeżeli nawet sąd nie zgodzi się na to, to i tak postępowanie sądowe w związku z wniesieniem sprzeciwu przeciągnie się o co najmniej kilka miesięcy o czym też proszę napisać tej firmie windykacyjnej aby wiedzieli, że jest Pani zorientowana. Proszę też napisać im, że posiada Pani majątku z którego komornik mógłby prowadzi egzekucję więc zakończy się bezskutecznym umorzeniem.

Przeczytaj też: Komornik a utrata pracy

Pisząc powyższe i wnosząc o rozłożenie spłaty na raty proszę nie pisać jaką konkretnie kwotę długu Pani zalega aby nie wykorzystali takiego dokładnego uznania długu do uzyskania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym który (w przeciwieństwie do nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym) umożliwiłby im zabezpieczenie roszczenia przez komornika pomimo wniesienia odwołania.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może skierować sprawę do sądu?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

9 marca, 2023

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Od windykacji do komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Niech sobie wnoszą pozew i wniosek do komornika, bezskuteczne umorzenie i na 50% już nie wniosą ponownie o egzekucję. Będzie mieć spokój.

    Matyjas

    10 mar 23 o 08:20

Skomentuj