Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wysłuchanie wierzyciela, nieruchomości i trzeciodłużnik na Cyprze.

komentarze 4

Już miałem bez czytania schować pismo do akt, jak zwykle przy tego typu pismach dołujących wierzyciela – zapowiadających umorzenie egzekucji, ale coś mnie tknęło i przeczytałem:

Czytajcie więc wysłuchania przed umorzeniem, bo może Wam się przytrafić tak jak i mnie wyżej, że coś umknęło w trakcie egzekucji (może nie wszystkie poprzednie pisma od komornika przeczytałem, nie chce mi się sprawdzać). Wysłuchanie przed umorzeniem to takie podsumowanie, przy którym warto pomyśleć. Może też trafić się wysłuchanie w którym np. nie będzie informacji o tym, czy dłużnik ma samochody. Jak zadzwonicie do komornika i zapytacie, dlaczego, to możecie otrzymać odpowiedź „Nie było wniosku ze strony wierzyciela o sprawdzenie – egzekucję”.  Wtedy warto wysłać taki wniosek bo jeszcze czas.

A w tym piśmie wyżej z tym trzeciodłużnikiem w raju podatkowym też zastanawiająca i ciekawa sytuacja… Faktem jest że komornik za granicą nie działa, więc i nie może zająć wierzytelności w firmie na Cyprze.

No, ale cóż mnie pozostało? Ano wysłać pismo – wniosek do komornika:

Uprzejmie wnoszę o wszczęcie egzekucji z sześciu nieruchomości dłużnika zgodnie z informacją w piśmie do mnie z datą 02.11.2011 r. – położonych przy ul. … we Wschowie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

08/11/2011

kategoria komornik

Komentarze do 'Wysłuchanie wierzyciela, nieruchomości i trzeciodłużnik na Cyprze.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wysłuchanie wierzyciela, nieruchomości i trzeciodłużnik na Cyprze.'.

 1. 170 milionów długu? No to ładna balanga była 🙂

  Lech | blog o wekslach

  8 Lis 11 18:14

 2. A ja bym się nie zdziwił, jakby ten cypryjski trzeciodłużnik to była jakaś hybryda właściwego dłużnika. MOże być tak, że sam sobie wydzierżawił nieruchomości i rzecz jasna płaci tylko na papierze. Może w ten sposób prowadzić działalność w tym samym miejscu, tylko pod innym szyldem. Jak słyszę słowo „Cypr” to jestem podejrzliwy, jakoś nie mam zaufania do cwaniaków, którzy przez spółki z rajów podatkowych oszczędzają na podatkach.

  dino

  8 Lis 11 23:11

 3. To jest prawdopodobne.

  admin

  9 Lis 11 18:43

 4. Wniosek Admina o wszczecie egzekucji z nieruchomosci byl jak najbardziej celowy. Sugeruje sprawdzic ich KW – moze nie ma jeszcze wpisanych hipotek, i mozna byloby uzupelnic ten brak? 😉

  PogromcaWspolnot

  13 Lis 11 11:55

Skomentuj