Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyjątkowo nieatrakcyjne zlecenie

skomentuj

Taki mail: Szukam  instytucji co odzyska dla mnie zaleglosci w placeniu alimentow, za okres 6m-cy po 800zl. osoba co nie placi nam ukrywa sie na terenie niemiec, nie pracuje oficjalnie  i  przebywa z kobieta ( znamy tylko Jej imie i nazwisko). Od stycznia jest wyrok sadowy i zalega nam do maja, a od maja do wrzesnia mamy placone przez panstwo. Teraz mamy problem bo wyjezdzamy do uk i nam juz nie przysluguja  alimenty panstwowe i trzeba bedzie go scigac znowu. prosze to przemyslec i dac nam odp co i jak albo do jakiej instytucji mamy sie z tym zgłosić

Po co załączyłem tego maila? Po to, aby pokazać jakiego typu zleceniami nie należy zawracać głowy firmom windykacyjnym. Reasumując – dłużnik nie pracuje legalnie i nie wiadomo gdzie przebywa a w dodatku nie w Polsce tylko zagranicą. Moim zdaniem, jeżeli jakaś firma windykacyjna coś takiego przyjmie, to jedynie pod warunkiem wpłacenia przez zleceniodawcę zaliczki i nic z tym nie będzie robić.

Przeczytaj też: Windykacja prywatnej pożyczki po zapłaceniu zaliczki firmie windykacyjnej

Tak w ogóle, jak nosicie się z zamiarem zlecenia windykacji, to spróbujcie spojrzeć realnie na sprawę. Przede wszystkim, zdajcie sobie sprawę z tego, że windykatorzy to nie jacyś nadludzie z niesamowitymi możliwościami a firmy windykacyjne to nie jakieś elitarne państwowe jednostki specjalne (mające do dyspozycji satelity szpiegowskie), dostęp do wszystkich baz i rzesze agentów mogących śledzić dłużników 24 godziny na dobę. Nie mają też ani wyjątkowych oficjalnych ani nieoficjalnych (do torturowania więźniów w bazach wojskowych…) uprawnień. Windykacja to dla wielu osób coś nieokreślonego, a windykator to ktoś kto potrafi zamienić wodę w wino… To są stereotypy mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. A najbardziej do tego biznesu pasuje powiedzenie że z pustego i Salomon nie naleje.

P.S. O właśnie, nie zauważyłem wcześniej, zobaczcie na sformułowanie w tym mailu, co ten facet pisze – „szukam instytucji co odzyska”. INSTYTUCJI. Dla niego firma windykacyjna to instytucja… Może coś w rodzaju Interpolu.

Przeczytaj też: Ja nie zlecałbym firmie windykacyjnej

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/07/2011

kategoria: windykacja

Skomentuj