Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po sądzie czas na komornika!

1 komentarz

Takie zapytanie mailem:

Proszę o informację czy podejmą się Państwo windykacji należności za zakupiony towar od … Sp. z o.o.

Dysponuję już prawomocnym nakazem zapłaty na kwotę 21028,89 PLN plus odsetki (szczegóły w załącznikach).

Sprawa nie została skierowana do komornika, nie zlecałem też windykacji należności żadnej firmie windykacyjnej. Prowadzone były jedynie rozmowy wstępne (bez podpisywania jakichkolwiek dokumentów) dot. podjęcia się tej sprawy przez dwie firmy windykacyjne – ze względu na duże koszty początkowe oraz brak możliwość zmiany treści przedstawionej umowy windykacji zrezygnowałem ze współpracy (tracąc niestety czas… uprawomocniony nakaz otrzymałem już w listopadzie 2010r.).

Poniżej zamieszczam jeszcze informacje, jakie posiadam na temat spółki oraz osób z nią związanych bezpośrednio lub pośrednio: …

Powiedz Pan, po co żeś Pan w takim razie kierował sprawę do sądu, uzyskał prawomocny nakaz zapłaty, jak nie chcesz skierować wniosku egzekucyjnego do komornika? Użerasz się Pan z jakimiś firmami windykacyjnymi co chcą od Pana „duże koszty początkowe” a czas płynie, zamiast już dawno mieć sprawę u komornika. Przecież może komornik odzyska ten dług i nic to Pana nie będzie kosztować bo komornik pobiera opłatę stosunkową od dłużnika a nie od wierzyciela. Zapłacisz Pan tylko komornikowi może 200-300 zł. na koszty zapytań do urzędów, poszukiwanie majątku ale te koszy można ściągnąć od dłużnika.

Panie, co Pan wyprawiasz?

Jak komornik nie ściągnie długu to wtedy się Pan zgłoś do firmy windykacyjnej ale póki co to aż się prosi o wniosek egzekucyjny do komornika. Poza tym, jak od spółki nie da się odzyskać długu to można będzie skierować pozew przeciwko członkom zarządu ale do tego musi być komornicze postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/04/2011

kategoria komornik

1 komentarz do 'Po sądzie czas na komornika!'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Po sądzie czas na komornika!'.

  1. Też się zastanawiam na co czekają tacy wierzyciele. Albo tytuł da się wyegzekwować (po co więc firma), albo nie da (ale udawanie się zaraz potem do f. wind. to zazwyczaj strata pieniędzy).

    kolega po fachu

    15 Kwi 11 14:21

Skomentuj