Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy jestem skur…synem?

komentarzy 6

Chyba zdecydowana większość osób uważa windykatorów za kanalie. I zgadam się z nimi ale tylko gdy chodzi o windykację przez bandytów odzyskujących długi groźbami, przemocą i za pomocą innych przestępstw. Jednak dla wielu osób także windykatorzy działający legalnie i nie łamiący prawa są źli. Należysz do osób mających taką opinie o windykatorach? A byłeś kiedyś w roli wierzyciela który nie może odzyskać swoich pieniędzy?

Pewnie nie. No to jak będziesz kiedyś, to pewnie zaczniesz nas lubić szczególnie gdy któryś z nas odzyska dla Ciebie pieniądze. Być może kierujesz się w swoim życiu zasadami etyki, poszanowania innych, masz zasady moralne, uważasz się za dobrego człowieka (i nie wątpię że taki jesteś). Znam, znałem wiele takich osób. Jednak  wiele z tych osób, gdy znalazło się w roli wierzyciela który (np. pomimo wyroku sądowego i działań komornika) nie może odzyskać swych pieniędzy, prędzej czy później wypowiadało np. takie słowa: „Nie interesują mnie Wasze metody, możecie go nawet połamać w lesie, ale odzyskajcie moje pieniądze”.

08/01/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Czy jestem skur…synem?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czy jestem skur…synem?'.

 1. powinienes dac rozróznienie o wierzycielu i komorniku oraz o sposobach pracy tych zawodow [w uproszczeniu]

  ahahah

  8 Sty 11 13:27

 2. i pisz więcej postów ;p bo fajne.

  ahahah

  8 Sty 11 13:29

 3. Może jutro popełnię swego rodzaju „samobójczy” wpis to będzie co nieco o tym, co napisałeś.

  admin

  8 Sty 11 14:05

 4. awesome!

  ahahah

  8 Sty 11 23:46

 5. „Windykowanie” to taki sam rodzaj działalności, jak handel przysłowiową pietruszką. Z tą różnicą, że nieświeżą pietruszkę można wcisnąć niewidomemu, a „zwindykować” można każdego pod pozorem działania zgodnie z prawem. A stwierdzenie „nieznajomość prawa … ” jest jedną z głupszych „złotych myśli”.

  wilemm

  15 Sty 11 19:54

 6. Można być s…synem nie będąc windykatorem czy komornikiem. Można być człowiekiem (jak w więzieniu:-)) będąc policjantem, prokuratorem itp. Dużo zależy od charakteru i wyczucia życiowego.

  xyztka

  10 Mar 14 22:33

Skomentuj