Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dochodzenie odszkodowania – z prawnikiem?

2 komentarze

Odszkodowanie za poniesione straty w wypadku samochodowym należy się każdemu, kto ucierpiał w tym wypadku. Dochodzenie swoich praw nie zawsze jest sprawą łatwą. Wielu ubezpieczycieli robi trudności.

Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe ociągają się w wypłaceniu odszkodowania nawet wtedy, gdy jest ono zasądzone. Takie sytuacje towarzystwa często tłumaczą tym, że konieczne było zebranie dodatkowych dokumentów. Tak naprawdę na wypłacenie odszkodowania ubezpieczyciel ma 30 dni, a w przypadkach, kiedy konieczne jest zebranie dodatkowych dokumentów trwa to kolejne 14 dni. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często wykorzystują ten fakt i naginają prawo na swoją korzyść.

Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy ubezpieczyciel czeka na wyrok, jaki zapadnie w danej sprawie. Nie ma takiej konieczności i jest to sprzeczne z prawem.

Dochodzenie o odszkodowanie z pomocą prawników ma wiele zalet. Przede wszystkim dokładna znajomość prawa pozwala wykorzystać wiele dodatkowych faktów na korzyść poszkodowanego i przeciwstawić się próbom nadużyć ze strony ubezpieczycieli. Najczęściej jest tak, że osoby, które decydują się na walkę o odszkodowanie z pomocą adwokata uzyskują większe kwoty niż w sytuacji, gdy działaliby na własną rękę.

Wsparcie adwokata / radcy prawnego oraz rzeczoznawcy pozwoli na uzyskanie większego odszkodowania za poniesione straty materialne oraz obrażenia cielesne.

W sytuacji, gdy w trakcie wypadku obrażania nie są zbyt duże bardzo często dochodzi do zaniżenia wysokości odszkodowania. Pomoc osoby, która zna się na prawie jest bardzo przydatna i pozwala na to by uzyskać stosowne odszkodowanie.

Ponadto, jeśli w walce o odszkodowanie będzie towarzyszył nam solidny i znany prawnik to ubezpieczyciele chętniej współpracują i widzą, że mają do czynienia z osobami, które znają bardzo dobrze przepisy prawa. Taka sytuacja prowadzi do szybszych negocjacji, a wysokość odszkodowania jest zawsze korzystniejsza.

Jeśli korzystamy z pomocy prawnika, to może dojść do sytuacji, że nie będzie konieczne dochodzeni roszczeń na drodze sądowej. To znacznie przyśpiesza całe zdarzenie. Pieniądze za odszkodowanie dużo szybciej trafiają do osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Pomoc prawnika znacznie upraszcza całą sprawę.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

28 grudnia, 2020

kategoria windykacja

Komentarze do 'Dochodzenie odszkodowania – z prawnikiem?'

Subscribe to comments with RSS

  1. “solidny i znany prawnik” czyt.: mający układy z sędziami.

    Anonim

    29 Gru 20 o 09:32

  2. To co napisał wyżej Anonim niestety jest prawdą. Polscy prawnicy jako pełnomocnicy procesowi są o tyle dobrzy o ile są w dobrej komitywie z sędzią w sprawie. Mogą wypisywać w pismach procesowych piramidalne bzdury a i tak wygrają dzięki komitywie.

    Siwa

    24 Maj 21 o 04:53

Skomentuj