Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pojechali w czterech odebrać dług

komentarzy 9

Wczorajsza, niedzielna akcja, pierwsza w tym roku. Zaznaczam, że nigdy nie uciekamy się do przemocy ale wizyta czterech windykatorów każdy minimum 120 kg żywej wagi robi wrażenie na zatwardziałych dłużnikach. Ten wczorajszy to typowy naciągacz, wszystko ma przepisane na żonę i dzieci. Długów o których wiemy ma na łączną kwotę ponad 400 tys. zł. Jednocześnie nie jest w stanie przedstawić własne wierzytelności czyli że jemu też ktoś nie zapłacił, co mogłoby jakoś usprawiedliwiać niepłacenie przez niego długów.

No i tak – chłopcy w rozpiętych marynarkach celowo nie zakrywali broni, ale nic nie robili tylko grzecznie zapytali o dług. Facet od razu oddał 5 tys. zł. Resztę to jest jakieś 40 tys. zł. ma wpłacić w przyszły piątek na moje konto firmowe. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Windykatorów było kilku ponieważ czują się wtedy raźniej, gdyż nigdy nie wiadomo jak zareaguje dłużnik a broń noszą oczywiście tylko dla własnego bezpieczeństwa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/01/2011

kategoria windykacja

Komentarze do 'Pojechali w czterech odebrać dług'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pojechali w czterech odebrać dług'.

 1. ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

  z dnia 3 kwietnia 2000 r.

  w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji.

  (Dz. U. z dnia 12 kwietnia 2000 r.)

  § 7. Broń palną do ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia nosi się w stanie zabezpieczonym, w sposób niewidoczny, w kaburze przylegającej do ciała.

  ktoś

  3 Sty 11 17:01

 2. „§ 7. Broń palną do ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia nosi się w stanie zabezpieczonym, w sposób niewidoczny, w kaburze przylegającej do ciała.”

  Tak, to prawda. Jednak dłużnik zachowywał się poprzednim razem (gdy był u niego windykator) agresywnie i groził spuszczeniem psów. Stąd takie nazwijmy ostrzeżenie. Poza tym broń zawsze jest w kaburze. Co do tego czy musi być niewidoczna nie jestem pewien jak to interpretować – chyba każdy pracownik ochrony nosi broń w widocznej kaburze i nie sądzę aby było to niezgodne z przepisami.

  Nadmieniam że ja pozwolenia na broń nie posiadam jak i samej broni.

  admin

  3 Sty 11 17:41

 3. Ale się ubawiłem.Pozdrawiam i zazdroszczę poczucia humoru. Panowie „windykatorzy” z nadwagą. Żal i jeszcze raz żal.

  hahaha

  3 Sty 11 17:18

 4. Wasza „mądrość” poraża.
  Wystarczy, że dłużnik poleci na policję i w tą czwórkę zwiedzicie sobie od razu areszt.

  Arek

  Arnold Buzdygan

  5 Sty 11 20:16

 5. Nie zrobili nic bezprawnego.

  admin

  5 Sty 11 21:09

 6. No to polecam uwadze wyroki sądowe – już jeden taki Pan, który swoją posturą (nie mówiąc o broni!) wzbudził poczucie zagrożenia jest uznawany przez sądy za wyczerpujący art. 191 kk. paragraf 2.

  Arnold Buzdygan

  5 Sty 11 23:41

 7. Musiałbym zobaczyć uzasadnienie wyroku, a w nim między innymi okoliczności. Niedorzecznym byłoby kwalifikowanie jako groźby bezprawnej wizyty windykatora o posturze np. Pudzianowskiego tylko z powodu postury właśnie, gdy w takiej samej sytuacji wizyta windykatora o posturze np. Woody Allena nie wypełnia znamiona takiej groźby. Ile wynosi „urzędowa” granica – 90 kg i 185 cm wzrostu, czy inna? 😉

  admin

  6 Sty 11 04:40

 8. Własnie mi o takich gości chodzi mam dłużnika który wsadził mnie na ładną minę a sam długów bo nic nie ma nawet dom sprzedał w sprzedaży warunkowej szwagrowi i nie płaci a na dodatek prowadzi po cichu firmę. Jeśli mógłbym prosić o kontakt do tych windykatorów byłbym wdzięczny.

  andrzej3001

  9 Sty 11 18:31

 9. Strasznego leszcza Panowie trafiliście skoro zobaczył 4 grubasów + kaburę od klamki i od razu z 4K wyskoczył. Widocznie tacy (jeszcze) na tym świecie są…

  savannah

  12 Sty 11 18:42

Skomentuj