Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wymagane prawo jazdy kat. B ale nie w Policji

3 komentarze

Kiedyś napisałem na tym blogu że jeden oficer policji nie ma prawa jazdy. Równy i inteligentny facet (jak na policjanta 😉 ) no ale prawa jazdy nie ma. Jest pilotem szybowcowym (szacunek) ale prawa jazdy nie zrobił. A pracował między innymi w kryminalnej. Kiedyś przy piwie nawet opowiadał, jak uczestniczył w swoim pierwszym zaplanowanym zatrzymaniu przestępcy, we dwóch z doświadczonym policjantem (znam tego drugiego). A zatem, przynajmniej przez jakiś czas był policjantem operacyjnym. A gdyby przestępca zranił (tego) drugiego policjanta i trzeba by szybko wieźć go do szpitala? O innych sytuacjach nie wspominam…

Poznałem też służbowo (znaczy ona w służbie, ja nie) pewną policjantkę a dokładniej funkcjonariuszkę BSW która też nie ma a przynajmniej wtedy nie miała prawa jazdy. Atrakcyjna dziewczyna i też równa i inteligentna (jak na policjantkę 😉 ) O ile wspomniany policjant sam przy piwie przyznał, że nie ma prawa jazdy, o tyle jak chodzi o tę policjantkę, to sam do tego “doszedłem” (brałem udział w czynnościach operacyjnych BSW) widząc jak czekamy aż wróci skądś inna blond funkcjonariuszka (też atrakcyjna 😉 ) i podwiezie nas do prokuratury, choć nieoznakowany radiowóz (którym później pojechaliśmy) stał pod jednostką. Zawiozła nas i czekała na nas.

Czy to nie straszny obciach być policjantem / policjantką bez prawa jazdy? Nie, że zapomniał z domu; po prostu nie zrobił. Czy nie należałoby ustanowić dla kandydatów do policji wymóg posiadania prawa jazdy kat. B? W tym wpisie do którego link na wstępie, macie też o tym, jak powiedziałem byłemu antyterroryście oraz policjantowi operacyjnemu o tym policjancie bez prawa jazdy i co odpowiedział.

12 kwietnia, 2017

kategoria policja

Komentarze do 'Wymagane prawo jazdy kat. B ale nie w Policji'

Subscribe to comments with RSS

 1. Może nie wiesz tego że Policja jest rodzinnym zakładem pracy.

  glina

  13 Kwi 17 o 10:20

 2. Rodzina, znajomości, wiem.

  admin

  13 Kwi 17 o 10:38

 3. W pracy policjanta prawo może zdarzyć się wiele sytuacji w których będzie on musiał prowadzić samochód. Przykład? ranny kierowca – partner. Prawo jazdy kategorii B powinno być bezwzględnie wymagane od kandydata do pracy w Policji.

  Major

  12 Maj 21 o 18:49

Skomentuj