Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Weryfikacja zatrudnienia telefonicznie

Jeden komentarz

Pytanie: Jestem osobą aktualnie bez pracy tzn. oficjalnie, bo w rzeczywistości pracuję na czarno w firmie szwagra. Mam pytanie czysto póki co teoretyczne a więc jak jakaś firma która udziela pożyczek online sprawdzić może czy pracuję? Pożyczki takie można podobnież odnotować na koncie już w godzinę po wysłaniu zgłoszenia. Czy w zakładzie pracy podanym w formularzu zgłoszeniowym mają prawo na telefon odpowiedzieć czy pożyczkobiorca jest tam zatrudniony?

Przeczytaj też: Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

Odpowiedź: Zakład pracy nikomu nie powinien telefonicznie udzielać informacji o pracowniku kiedy to nie wie, kto faktycznie pyta i czy jest uprawniony do uzyskania informacji. Jest to naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Proszę też zwrócić uwagę i na to, że pożyczki online są udzielane nawet popołudniami i aż do nocy a zatem sprawdzenie zatrudnienia telefonicznie nie wchodzi w wielu przypadkach w grę także i dlatego, że w tym czasie nikogo w zakładzie pracy nie ma a przynajmniej nikogo, kto mógłby udzielić informacji o zatrudnieniu.

Przeczytaj też: Pożyczka na dowód, kredyt bez zaświadczeń

Nie radziłbym jednak podać nieprawdziwej informacji nawet w internetowym formularzu, ba nawet telefonicznie. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że nie spłaci Pan pożyczki a firma pożyczkowa dowie się o tym, że skłamał Pan odnośnie zatrudnienia, to mogą zgłosić organom ścigania wyłudzenie i wówczas może Pan ponieść karne konsekwencje wynikające z art. 286 Kodeksu karnego. A może się dowiedzieć o tym w szczególności od komornika kiedy już złoży przeciwko Panu wniosek o wszczęcie egzekucji a komornik ustali że Pan nie pracuje i nie pracował.

Przeczytaj też: Potwierdzenie telefoniczne zatrudnienia a RODO

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

8 marca, 2021

kategoria kredyty

1 komentarz do 'Weryfikacja zatrudnienia telefonicznie'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wystarczy zazadac od klienta żeby przesłal mailem potwierdzenie przelewu wynagrodzenia z zakładu pracy czyli wyciąg z konta.

    Anonim

    8 mar 21 o 16:01

Skomentuj