Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Serwis “O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii

14 komentarzy

Zapragnąłem wystawić negatywną opinię jednemu z adwokatów z którym dość krótko współpracowałem kilka lat temu. Wpisałem w wyszukiwarce Google frazę “adwokat Łukasz Sierka opinie” i najwyżej pokazał się wpis w tytułowym serwisie “o fachowcach”: http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=85332 Same laurki, głównie o jego koledze z kancelarii (wyglądają jak pisane na zamówienie lub samodzielnie przez tego adwokata). Ja dopisałem opinię o adwokacie Sierce ale nie została opublikowana – moderator nie przepuścił. Wysłałem więc do tego serwisu maila:

Przeczytaj też: Naruszanie dóbr osobistych w internecie. Zaprotokołowanie zawartości strony internetowej przez notariusza

Około miesiąca temu przesłałem negatywną opinię o adw. Łukasz Sierka, która do tej pory nie została opublikowana. Dlaczego? Jest merytoryczna, przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem. Widzę, że generalnie na bieżąco moderujecie – akceptujecie opinie. W czym jest problem – adwokaci Sierka, Kapral, Margasiński (były sędzia tzw. trybunału stanu) mają jakieś chody u Was i tylko pozytywne (spreparowane przez nich) opinie zatwierdzacie? Oto treść mojej opinii:

“Współpracowałem z tymi adwokatami tj. Sierka, Kapral i możliwe że Margasiński (teść Kaprala – przyp. admina) też niektóre moje sprawy prowadził w ramach substytucji. Jak chodzi o Łukasza Sierkę to przegrał dwie istotne dla mnie sprawy. jedną z nich sam wygrałem sobie w I instancji i nie mając czasu jemu zleciłem dalsze jej prowadzenie bo strona przegrana wniosła apelację. No i w apelacji pan Sierka sobie nie poradził.

Przeczytaj też: Naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej

Inna sprawa: sąd uwierzył mojemu przeciwnikowi i jego „świadkowi” – koledze że rzekomo oddał 50 tys. zł pożyczki bez pokwitowania!!! Pozwany ten znalazł sobie świadka – swojego kolegę. Pan Sierka i tu nici nie wskórał jak i chyba pan Margasiński (chyba przejal sprawe w jej toku). Szkoda mi tylko pieniędzy poniesionych na tych adwokatów, sowitych zaliczek.”

Proszę o opublikowanie jej jeżeli nie chcą Państwo upublicznienia Waszego problemu.

Otrzymałem taką odpowiedź:

Czy ma Pan wyrok sądu i jakieś dowody na ten temat? I proszę nam nie grozić.

Odpowiedziałem więc:

No mam, oddalone powództwa i uzasadnienia tych wyroków. Co, każdy publikujący negatywną opinię ma Wam przesłać dokumenty? To trzeba pouczyć w regulaminie o tym i że “nie publikujemy negatywnych opinii”. Wasz serwis to “towarzystwo wzajemnej adoracji” i opiszę to na moim blogu.

I po chwili dodałem w kolejnym mailu:

A żądacie dokumentów do pozytywnych opinii? Przecież jakiś szołdra sam siebie może opiniować pozytywnie będąc pseudo fachowcem. Ludzie po pseudo opiniach zgłoszą się do takiego szkodnika…

Przeczytaj też: Brak kontaktu adwokata z klientem

Na żadnego z tych maili odpowiedzi nie otrzymałem. Sami widzicie, że nie warto odwiedzać serwisu “O fachowcach”.

Aktualizacja: Polecam zapoznanie się z tym komentarzem umieszczonym poniżej co do serwisu “O fachowcach”:

wszystkie negatywne komentarze są ukrywane.
jeśli wybierzecie jakąś osobę w ich wyszukiwarce do linku proszę dopisać bez spacji
&visible=1
pokażą się wszystkie także negatywne komentarze.
Strona o fachowcach działa w nieuczciwy sposób ukrywając wszystkie negatywy a pisząc np. w 100% super.
Spróbujcie z tą końcówką. Działa

Serwis OpiniaFirm.pl też nie opublikował owej opinii negatywnej. Natomiast serwis znanyadwokat.pl opublikował http://znanyadwokat.pl/lista-adwokatow/polska/slaskie/margasinski-janusz-sierka-lukasz-kapral-pawel-kancelaria-adwokacka/ Wpis ten pozycjonuję, więc lada dzień lub tydzień zajmie najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google na frazę “adwokat Łukasz Sierka opinie”. Zyska na tym pozycjonowaniu cały ten serwis. Rzetelność popłaca więc, czasem.

31 marca, 2018

kategoria inne

Komentarze do 'Serwis “O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii'

Subscribe to comments with RSS

 1. Robercik sąd swobodnie ocenia adwokatowi daj spokój jako że napewno porażkę niełatwo przeżył.

  scorpions

  31 mar 18 o 23:52

 2. Nie czas na wyjaśnianie, czy sąd przekroczył czy nie przekroczył granic swobody oceny materiału dowodowego. Ja jestem niezadowolony i już.

  admin

  1 kw. 18 o 07:12

 3. Kowal zawinił, cygana powiesili, co adwokat winien, że sąd to idiota lub przekupna szuja?

  Lech

  2 kw. 18 o 14:04

 4. Pełnomocnik procesowy jest (przynajmniej w Polsce) od tego żeby sądowi uzmysłowić to i owo, naprowadzić na poprawny tok rozumowania, wskazać dowody, czasem orzecznictwem się podeprzeć. To jak chodzi o pierwszą sprawę.

  W drugiej wskazanej sprawie wygląda mi na to, że sąd czyli sędzia po prostu nie lubił tego adwokata. Pozwany nie miał pełnomocnika. A może i w tej sprawie adwokat ten był bierny? A może w obu sprawach był świetny ale cóż…

  W obu przypadkach pozwani byli spoza województwa a sądy tutejsze dla adwokata i dla mnie.

  Możemy przyjąć, że i w pierwszej sprawie “sąd” nie lubił adwokata. Może “sądy” lubią tego adwokata w sprawach karnych, ale jak widać, w cywilnych chyba nie. Nie interesuje mnie, dlaczego. Można się domyślać, ale to nie ważne. Przegrał? Przegrał.

  Czy zatem jest to adwokat którego należy polecać w sprawach cywilnych? Uważam, że nie bo nie poradził sobie w sprawach które powinien wygrać. I moja opinia mogłaby się przydać.

  admin

  2 kw. 18 o 17:09

 5. Zadowolony klient zazwyczaj nie wystawia opinii w internecie. Wystawiają je niezadowoleni.

  ulman

  4 kw. 18 o 13:55

 6. Kolejny serwis na którym nie warto sprawdzać opinii z tego samego powodu to opiniafirmy.pl – też dodają tylko pozytywne opinie.

  admin

  5 maj 18 o 18:23

 7. Dzień dobry,
  za pewne portal nie opublikował Pańskiej opinii z uwagi na to iż jest ona merytorycznie pozbawiona sensu. Profesjonalny pełnomocnik procesowy nie może być oceniany przez pryzmat wygrania bądź przegrania sprawy, a jedynie przez pryzmat kompetentnego działania bądź nie, bo w każdej sprawie jedna osoba zawsze jest niezadowolona z jej wyniku. Jeżeli Pan Sierka Panu powiedział że na pewno wygracie a następnie przegraliście to należałoby złożyć zawiadomienie do Rzecznika Okręgowej Rady Adwokackiej o tym że dopuścił się przewinienia dyscyplinarnego. Jeżeli obiecał że wygracie bo zna sędziego to należałoby się zwrócić do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa…
  Tutaj natomiast powinien Pan napisać że np jest drogi, unika kontaktu, nie złożył w terminie pisma procesowego przez co przegraliście, na rozprawie był nie przygotowany substytut itd.
  Zarzuty które Pan przedstawia porównał bym do zarzutów rodziny zmarłego na raka pacjenta do onkologa, bo powiedział że daje mu maksymalnie rok, a pacjent zmarł po pól roku….

  Marek

  13 gru 18 o 10:59

 8. Ten portal w ogóle nie publikuje negatywnych opinii z tego co zauważyłem, tylko laurki.

  To nie tak jak Pan napisał. Ja uważam, że sprawy były bezsporne i powinni je wygrać a skoro nie wygrali to nie wiem, może sędziowie ich nie lubią i na złość przeciw orzekają? I co, taka opinia nie jest przydatna dla innych potencjalnych klientów? Wie Pan, według mnie te wyroki były skandaliczne a strony przeciwne były spoza województwa więc zapewne nie miały “chodów” w tych sądach tylko ewentualnie sędziowie cywilni nie lubią tego pana adwokata, jeśli już. Albo ewentualnie jest słaby lub zlekceważył te sprawy. Wie Pan chyba, że sąd nie wszystko z urzędu pod uwagę bierze. To wszystko oczywiście tyko moje spekulacje a nie oskarżenia.

  admin

  13 gru 18 o 15:21

 9. Podzielam w całej rozciągłości Pana ocene “ofachowcach.pl”, oceniłem krytycznie prace p Stawiarskiego , na tym portalu posiada same pozytywne opnie ,można odnieść wrażenie że ten człowiek jest najlepszym i najrzetelniejszym , a tak nie jest ,dlatego podałem swoje namiary, niestety opinia się nie ukazała.

  Zenek

  27 kw. 20 o 17:18

 10. wszystkie negatywne komentarze są ukrywane.
  jeśli wybierzecie jakąś osobę w ich wyszukiwarce do linku proszę dopisać bez spacji
  &visible=1
  pokażą się wszystkie także negatywne komentarze.
  Strona o fachowcach działa w nieuczciwy sposób ukrywając wszystkie negatywy a pisząc np. w 100% super.
  Spróbujcie z tą końcówką. Działa

  ola

  13 kw. 21 o 21:33

 11. DO LINKU NA KOŃCU TRZEBA DOPISAĆ BEZ SPACJI

  &visible=1

  POKAZUJĄ SIĘ WSZYSTKIE KOMENTARZE NA STRONIE “O FACHOWCACH”

  ola

  13 kw. 21 o 21:34

 12. ja widzę Pana opinię dodaną 09.02.2018 09:43:46
  Jakość usług: Niska
  Ceny: Przeciętne
  Opinia dodana przez: Robert G.

  ola

  13 kw. 21 o 21:41

 13. http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=85332&visible=1

  przepraszam ale trzeba to nagłaśniać, bo ludzie nie wiedzą

  ola

  13 kw. 21 o 21:43

 14. Ola, cenna wskazówka, wstawię Twój komentarz do wpisu.

  admin

  14 kw. 21 o 06:38

Skomentuj