Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Pożyczki pozabankowe pod zastaw

2 komentarze

Osoby pilnie potrzebujące gotówki coraz częściej poszukują nowych rozwiązań. Ciekawą grupą są pożyczki pod zastaw, które zazwyczaj nie wiążą się z koniecznością przeprowadzania jakichkolwiek weryfikacji dochodów, a można uzyskać nawet dość spore kwoty pieniędzy. Przyjrzyjmy się więc rozwiązaniom oferowanym przez firmy pozabankowe w tym zakresie.

Pożyczki pod zastaw wartościowych przedmiotów
Rosnącą popularnością na polskim rynku pożyczkowym cieszą się pożyczki pod zastaw wartościowych przedmiotów, takich jak monety ze złota, biżuteria czy też sprzęt RTV. Najczęściej w takich wypadkach korzysta się z oferty lombardów, które pożyczają niewielkie kwoty pieniędzy na krótki okres. Na czas trwania umowy zostawiamy zastawiany przedmiot, który może być sprzedany, jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że nie musimy udokumentować żadnych dochodów, a pieniądze zazwyczaj otrzymamy od ręki. Z uczciwością jednak jak i z rzetelnością takich tworów bywa jednak różnie.

Przeczytaj też: Kredyt pod zastaw niezapłaconego towaru

Pożyczki pod zastaw samochodu
Posiadacze samochodów, ciągników czy też motocykli mogą spróbować uzyskać pożyczkę w jednej z firm specjalizujących się w pożyczkach pod zastaw takich pojazdów. Średnia kwota pożyczki to kilka tysięcy złotych i jest ona uzależniona od wartości naszego pojazdu. Najczęściej własność pojazdu przenoszona jest na pożyczkodawcę na czas trwania umowy, a po spłacie pożyczki z powrotem wraca na pożyczkodawcę. Oprocentowanie takich pożyczek jest zdecydowanie niższe niż chociażby pożyczek chwilówek, jednak jest ono wyższe niż w przypadku niżej opisanych pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla osób nie mogących udokumentować dochodów, a pilnie potrzebujących kilkuset lub kilku tysięcy złotych. Oczywiście, jeśli posiadamy jakiś pojazd, który jest wart co najmniej kilka tysięcy.

Przeczytaj też: Pożyczki pozabankowe – którą z nich wybrać?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości
Osobną kategorią są jeszcze pożyczki pod zastaw nieruchomości. W tej kategorii mieszczą się pożyczki udzielane osobom, które posiadają na przykład mieszkanie czy grunt rolny, jak również osoby, które posiadają poręczyciela udostępniającego takie zabezpieczenie. Tak samo jak w przypadku innych pożyczek pod zastaw, tak i tu, możliwa do uzyskania kwota jest uzależniona od wartości naszej nieruchomości. Może to być od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Czas spłaty takiej pożyczki jest zazwyczaj indywidualnie negocjowany i może wynieść nawet kilkanaście lat. Pożyczki pod zastaw nieruchomości są również najniżej oprocentowane ze wszystkich tego rodzaju rozwiązań, jednak musimy pamiętać, że w przypadku braku terminowych spłat i wypowiedzenia nam umowy, nieruchomość może zostać zlicytowana przez komornika.

Przeczytaj też: Pozabankowa pożyczka hipoteczna w praktyce

11 lipca, 2020

Komentarze do 'Pożyczki pozabankowe pod zastaw'

Subscribe to comments with RSS

  1. Ten zastaw na nieruchomości to chyba hipoteka?

    Anonim

    14 lip 21 o 19:09

  2. Oczywiście chodzi o zabezpieczenie hipoteczne, zastaw może dotyczyć tylko przedmiotów ruchomych niemniej jednak tak się to określa – pożyczki pod zastaw nieruchomości.

    admin

    14 lip 21 o 19:12

Skomentuj