Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak odblokować konto bankowe zajęte przez komornika

8 komentarzy

Jak odblokować konto zajęte przez komornika – często zachodzą w głowę dłużnicy,  bo zajęte, zablokowane konto to może być nie lada kłopot. Pytają też o to osoby wobec których egzekucja została już zakończona ale konto wciąż jest zablokowane.

Przeczytaj też: Po jakim czasie komornik zajmuje konto bankowe?

Najpierw przypadek pierwszy. Nie odblokujesz, to coś zupełnie innego niż na przykład PIN w telefonie komórkowym. Nie tędy droga. Konto zostanie odblokowane dopiero po wyegzekwowaniu należności albo po umorzeniu (nieskutecznego) postępowania egzekucyjnego przez komornika. Dłużnicy z zajętymi kontami radzą sobie inaczej, tzn. zakładają nowe konta. Większość komorników rzadko ponawia szukanie kont w OGNIVO, co kilka miesięcy. Najkorzystniejsze konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj.

Przeczytaj też: Jak często komornik sprawdza konta bankowe w OGNIVO?

Możesz też poprosić wierzyciela aby złożył u komornika wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego z rachunku bankowego, nie wiem, wymyśl jakiś dobry “bajer” np. że niby starasz się o kredyt aby spłacić wierzyciela ale musisz przedstawić bankowi konto które nie jest zajęte przez przez komornika. Przedstawić mu korzyść którą odniesie wysławszy do komornika wniosek o zwolnienia konta bankowego. Wierzyciel musi mieć w tym jakiś interes a dokładniej perspektywę (szybszej) spłaty należności. Zaproponuj też wierzycielowi że będziesz spłacał bezpośrednio na jego konto, poza komornikiem. To oznacza niższą opłatę stosunkową pobieraną przez komornika i możesz uzmysłowić wierzycielowi że dzięki temu będzie otrzymywał od Ciebie wyższe kwoty niż od komornika.

Teraz przypadek drugi – egzekucja zakończona a konto wciąż zablokowane. Podobno wielu komornikom nie spieszy się wysłać do banku polecenie zwolnienia rachunku bankowego: https://pamietnikwindykatora.pl/elektroniczne-odblokowanie-konta-przez-komornika/. Przeciwko takiemu komornikowi możesz wnieść skargę. Skargę rozpatruje sąd ale wnosi się ją do komornika. Jednak taka skarga na czynność komornika (w tym wypadku dokładnie: na zaniechanie czynności – zwolnienia rachunku bankowego) podlega opłacie w wysokości 100 złotych. Skarga w takim wypadku zostanie uwzględniona ale zwrotu tej opłaty nie możesz domagać się od komornika który zawinił ale od byłego wierzyciela który tu nie zawinił! No kasta? kasta. Podczas gdy komornik jest wypłacalny (i za jego długi odpowiada solidarnie Skarb Państwa) to wierzyciel – niekoniecznie. I dlatego wykoncypowałem coś takiego: Bezpłatna alternatywa do skargi na czynności komornika czyli zawiadomienie prokuratury. Takie zawiadomienie sugeruję wysłać najpierw jako kopię samemu komornikowi i to prawdopodobnie go zmobilizuje i nie będziesz marnować czasy na fatygowanie się do jednostki policji na przesłuchanie jako wnoszący zawiadomienie.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 lipca, 2020

Komentarze do 'Jak odblokować konto bankowe zajęte przez komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Tak jak dobrze radzą w artykule: masz komornika na koncie, to załóż nowe, zanim na nie wpadnie to upłynie z rok.

    jontek

    12 sty 21 o 19:42

  2. Kredytu z komornikiem żaden bank nie przyzna to a propos uzasadnienia prośby o zwolnienie konta. Bank zażyczy sobie historii i zauważy że było zajęcie komornicze.

    Dabi

    26 cze 21 o 20:32

  3. Może nie każdy wierzyciel o tym wie…

    admin

    26 cze 21 o 21:24

  4. A w ogóle jeżeli na koncie nie było środków i bank nie wykonał żadnego przelewu do komornika i konto w końcu zostało zwolnione przez komornika, to czy będzie jakiś ślad egzekucji w historii?

    Dabi

    26 cze 21 o 21:30

  5. Chyba nie będzie śladu w takim przypadku.

    admin

    27 cze 21 o 07:09

  6. Jak odblokować konto? Zamknąć je, można. Nie będzie konta, nie będzie blokady komorniczej. Następnie zakładamy nowe konto.

    Wojek

    22 lip 21 o 20:54

  7. Zamknięcie zajętego przez komornika konta jest w takiej sytuacji błędem ponieważ komornik zacznie szukać nowego. Nie zamykać, niech sobie będzie, obecnie przecież prowadzenie konta osobistego nic nie kosztuje.

    admin

    23 lip 21 o 07:04

  8. Ja porozumiałem się z wierzycielem i wysłał do komornika wniosek o umorzenie egzekucji z konta i komornik je po prostu zwolnił. Aby tak się stało jednak wierzyciel musi być normalnym, wyrozumiałym i rozsądnym człowiekiem.

    Jacek

    18 sie 21 o 06:53

Skomentuj