Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy windykator może zająć konto i pensję?

3 komentarze

Pytanie: Po zakończeniu jednoosobowej działalności gospodarczej zostałam z kilkoma długami wobec dostawców. Od niedawna mam pracę i po trochu ich spłacam ale jeden z nich skierował zlecenie do firmy windykacyjnej. Starałam się z nimi negocjować informują ich o sytuacji o deklarując stopniowe dobrowolne spłaty zadłużenia al windykator nie chce o tym słyszeć. Powiedział, że jeżeli nie spłacę w ciągu tygodnia całego długu to jest prawie 7 tys. zł, to w następnym tygodniu on wejdzie na konto i pensję. On – windykator a nie komornik.. Czy są firmy windykacyjne które mają takie uprawnienia i czy jest to możliwe tak szybko jeżeli wierzyciel zlecił im windykację ze dwa tygodnie temu?

Odpowiedź: Oczywiści że żadna firma windykacyjna ani windykator nie może nic dłużnikowi zająć, w tym konta bankowego ani wynagrodzenia, to może tylko komornik. I firmy windykacyjne często w końcu kierują sprawy do komornika ale w Pani sprawie musieliby najpierw wystąpić do sądu z pozwem o wydanie nakazu zapłaty po którego otrzymaniu czekać na prawomocność co łącznie traw zwykle nie krócej niż miesiąc a nie dwa tygodnie… Windykator zatem wprowadza Panią w błąd.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 grudnia, 2020

kategoria windykacja

Komentarze do 'Czy windykator może zająć konto i pensję?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Windykator nie tylko nie może nic zająć ale też zazwyczaj nie potrafi prostego pozwu o zapłatę sporządzić. Kiedyś zleciłem windykację firmie windykacyjnej podpisując z nimi umowę cesji. Przegrali w sądzie prostą sprawę z bezspornym roszczeniem, w toku sprawy nawet nie skontaktowali się ze mna gdyby to zrobili, byłaby wygrana.

  Anonim

  12 Lut 21 o 20:51

 2. Jeżeli zaniedbali rażąco, to trzeba było pozwać ich o odszkodowanie chociaż nie wiadomo, czy byłoby później z czego ściągać …

  admin

  12 Lut 21 o 21:10

 3. Takie firmy windykacyjne a dokładniej ich właściciele częściej chyba nic na siebie nie mają więc pozwanie ich i egzekucja komornicza przeciw takim to strata kolejnych pieniędzy.

  Sambo

  16 Sie 21 o 09:59

Skomentuj