Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik informuje o zakończeniu egzekucji?

4 komentarze

Pytanie: W mojej sprawie od dawna komornik nic nie robi, żadnej kwoty ode mnie nie wyegzekwował (obecnie nie pracuję, nie mam konta bankowego). Nie chcę pytać go, pisać, telefonować, żeby się nie przypomnieć. Nie wiem czy wciąż prowadzi egzekucję, chciałbym założyć działalność gospodarczą. Czy komornik informuje o zakończeniu egzekucji?

Przeczytaj też: Egzekucje komornicze a rozpoczęcie działalności gospodarczej

Odpowiedź: Tak, komornik umarzając egzekucję czyli kończąc ją, wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego i doręcza je pocztą zarówno wierzycielowi jak i dłużnikowi. Skoro takowego Pan nie otrzymał, to znaczy że egzekucja jeszcze nie zakończyła się.

Przeczytaj też: Uchylenie zajęcia a umorzenie postępowania egzekucyjnego

Komornik w ogóle u mnie nie był czy to możliwe, że po tych paru miesiącach od rozpoczęcia egzekucji zjawi się u mnie?

Tak, o ile wierzyciel wnioskował o przeprowadzenie egzekucji z ruchomości. Tę czynność komornicy zwykle zostawiają na koniec kiedy to jest oczywiste, że z innych składników majątku a w szczególności z wynagrodzenia za pracę, rachunku bankowego i z innych wierzytelności egzekucja nie przyniesie efektów.

Przeczytaj też: Czynności terenowe komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 grudnia, 2022

Komentarze do 'Czy komornik informuje o zakończeniu egzekucji?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeśli egzekucja zakończyła się pełnym zaspokojeniem wierzyciela, to czy dłużnik otrzyma to na piśmie od komornika? Musi o to wystąpić do komornika czy w umorzeniu będzie to napisane?

  Grzesiek

  16 gru 22 o 08:17

 2. Tak, otrzyma od komornika na piśmie informację, że cały dług został wyegzekwowany, otrzyma z urzędu czyli nie musi o to występować.

  admin

  16 gru 22 o 14:04

 3. Miałem wielokrotnie egzekucje za niewielkie zaległości w ZUS czy US (do kilku tys.zł) i nigdy nie dostałem potwierdzenia ich spłaty ani od komornika ani od wierzyciela.

  Adam

  16 gru 22 o 20:32

 4. W egzekucji administracyjnej – nie wysyłają potwierdzenia. W egzekucji prowadzonej przez komornika sądowego z urzędu, sam kiedyś miałem nieduży dług w egzekucji ponieważ się zagapiłem i otrzymałem w umorzeniu informację o zakończeniu z powodu wyegzekwowania całego długu. A jako wierzyciel wielokrotnie z informacją, że kopię otrzymuje dłużnik.

  admin

  16 gru 22 o 22:57

Skomentuj