Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

“banki poza OGNIVO”

21 komentarzy

Takie tytułowe zapytanie jest często wpisywane w wyszukiwarce Google, czemu trudno się dziwić. Zastanawiam się jednak nad tym, czy takie zapytanie wpisuje więcej dłużników czy może wierzycieli egzekwujących którzy po bezskutecznym skorzystaniu przez komornika z systemu OGNIVO chcieliby ewentualnie zawnioskować do komornika o sprawdzenie – o wysłanie zajęcia rachunku bankowego do tych banków które jeszcze w OGNIVO nie są zrzeszone. A czy w ogóle są jeszcze takie banki komercyjne?

Przeczytaj też: Zapytanie do OGNIVO – koszt

Pan Ryszard Ochódzki będący częstym użytkownikiem tego bloga wskazał takowe dwa a mianowicie Toyota Bank i Bank BPH. Sprawdziłem przed chwilą i faktycznie, banków tych nie ma na liście OGNIVO; ani na liście abonamentowej ani na liście wszystkich banków. (podobno Toyota Bank już też jest w OGNIVO; patrz komentarz do wpisu Użytkownika @prawda)

Przeczytaj też: Konto dla osób z komornikiem – bank czy SKOK?

Bank BPH jest dość popularny i choć w OGNIVO go nie ma, to może być na celowniku komorników. Może też wielu wierzycieli skojarzy, iż go na tej liście nie ma. Jednak Toyota Bank już raczej mniej… Może jeszcze są jakoweś, których w OGNIVO brak, ale ja nie kojarzę.

No dobra, ale z doświadczenia (jako windykator) wiem, że komornicy bardzo rzadko ponownie wysyłają zapytania o konta bankowe do banków. Dlatego jeżeli konto (konta) zajął Ci komornik i minęło nieco czasu, to po prostu załóż nowe, polecam dobre oferty tutaj (wniosek online można złożyć).

Przeczytaj też: Komornik a zmiana konta bankowego – czy to przestępstwo?

29 grudnia, 2014

Komentarze do '“banki poza OGNIVO”'

Subscribe to comments with RSS

 1. No tego jeszcze nie było, żeby windykator promował banki bez OGNIVO.

  ciekawski

  30 gru 14 o 10:43

 2. poza dwoma dużymi jest jeszcze większość spółdzielczych. i wszystkie SKOKi.
  do BPH śmiało może pójść wniosek papierowy w ciemno, z kolei o istnieniu Toyota Bank to naprawde mało kto spoza “branży” ma pojęcie

  ryszard ochódzki

  30 gru 14 o 17:07

 3. ciekawski, już nie jestem windykatorem, tzn. nie przyjmuję już zleceń, prowadzę stare. Teraz jestem bardziej za dłużnikami.

  Tak, spółdzielcze i SKOK-i to osobny temat.

  admin

  30 gru 14 o 18:02

 4. przeszedł na ciemną stronę mocy 🙂

  ryszard ochódzki

  30 gru 14 o 19:10

 5. po prostu dostajesz kasę z reklamy chwilówek, kont bankowy itd. 🙂 sporo teraz tego sponsorowanego shitu, ale mi to nie przeszkadza bo reszta postów bardzo ciekawa

  ciekawski

  30 gru 14 o 19:51

 6. TOYOTA BANK UCZESTNICZY W OGNIVO, przed chwilą dostałem oficjalną odpowiedz od nich.

  prawda

  27 sty 16 o 14:42

 7. Aha, zaraz adnotację uczynię we wpisie. Ponad rok temu, gdy wpis powstał, może jeszcze nie uczestniczył ten bank w OGNIVO.

  admin

  27 sty 16 o 14:45

 8. Tak, nic się nie stało. Wie pan, to wszystko płynne jest, podejrzewam że lada chwila wszystkie banki będą w systemie.
  Osobiście uważam że zle robią, krótkowzrocznie. A tak jakby chociaż zapewniały prywatność klientom – zapewniłyby sobie większość klientów. Przecież osób z długami jest w Polsce sporo.
  Ale jak widać wolą układ z “sitwą”.
  Pozdrawiam. Jeśli konieczne mogę przesłać oficjalną odpowiedz od Toyota Banku na potwierdzenie. Dosłownie dzisiaj w południe dostałem wiadomość.

  PRAWDA

  27 sty 16 o 17:51

 9. wysłałem Panu email

  PRAWDA

  27 sty 16 o 17:53

 10. Tak już wtedy gdy pisałem, to myślałem, że to kwestia czasu, aż wszystkie banki w OGNIVO będą. Być poza OGNIVO to zapewne dodatkowe pieniądze (z kont zakładanych przez dłużników) ale z drugiej strony, komornicy też nie głupi i zapewne wiedzieli, że do takiego banku należy zajęcie wysłać.

  admin

  27 sty 16 o 20:19

 11. w chwili obecnej w europejskich bankach jest również nie za ciekawie, do niedawna taką oazą była Szwajcaria, ale na tą chwilę udostepniają informacje każdemu.

  PRAWDA

  27 sty 16 o 21:15

 12. jest Luxembourg, Osterreich 🙂

  ryszard ochódzki

  28 sty 16 o 00:28

 13. Austria jest również spalona. Nie wiem własnie jak luxembourg. Bo teraz większość krajów w europie podpisało porozumienia i wymianie informacji o kontach i ich właścicielach

  34

  28 sty 16 o 13:53

 14. No ale chyba polski komornik dalej nie może zajmować kont w zagranicznych bankach.

  admin

  28 sty 16 o 14:00

 15. nie mieszajcie w głowach. porozumienie dotyczy należności podatkowych i niczego więcej. organy skarbowe mogą uzyskać informacje, ale nikt nikomu z polski nie udzieli niczego w kwestii sprawy cywilnej.

  poza tym polski komornik działa na terenie polski i nigdzie poza tym.

  ryszard ochódzki

  28 sty 16 o 17:13

 16. czyli tak jednym słowem panowie w jakim banku nie rąbnie mi kasy komornik?

  treo

  8 lut 18 o 17:31

 17. nest bank spalony własnie dostałem powiadomienie o zajeciu to samo mbank?pozdrawiam i czekam na odp

  treo

  8 lut 18 o 17:33

 18. W każdym banku w Polsce rąbnie.

  admin

  8 lut 18 o 18:21

 19. Czy w 2018 roku jest jakiś bank nie w Ognivo? Może być spółdzielczy od biedy.

  gaga

  1 wrz 18 o 11:16

 20. Nie ma, wszystkie banki komercyjne i spółdzielcze są zarejestrowane – uczestniczą w systemie OGNIVO.

  admin

  1 wrz 18 o 15:48

 21. Gwoli ścisłości to także każdy SKOK też jest w OGNIVO tylko że w standardzie komornicy nie sprawdzają SKOKów. Niemniej jednak wierzyciel może sobie tego zażyczyć za dodatkową opłatą.

  Ramzes

  28 paź 21 o 20:50

Skomentuj