Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Konto dla osób z komornikiem – bank czy SKOK?

4 komentarze

Pytanie: Po zapoznaniu się z Pana stroną internetową, postanowiłam zapytać, które konto uznałby Pan jako bezpieczniejsze?
Jestem osobą która ma komorników na kontach różnych od około 3 lat, ale do tej pory nie zajęto mi konta w skoku ( mam je od 2 lat) pomimo tego, że czytałam, że SKOKi od niedawna już należą do systemu Ognivo.
Potrzebuję polskie bezpieczne konto, w zasadzie dla jednorazowego wpływu środków. W tym celu otworzyłam dziś nowe konto w Millennium Bank. Przelewu środków spodziewam się w ciągu 2-3dni.

Przeczytaj też: Jak szybko komornik dowie się o nowym koncie bankowym?

Ostatnie zajęcie komornicze miałam w listopadzie 2020 i nie objęło ono konta w Skoku i jest tak do dzisiaj.

1.Zastanawiam się, które konto będzie bardziej pewne? To starsze w SKOKu czy świeżo otwarte w Millennium?

2.Czy system Ognivo jednak nie obejmuje SKOKów, czy to raczej przypadek, że moje konto w Skoku jest wolne?

3. Jeśli jutro jakiś komornik zleci ogólne zapytanie o moje konta to jak szybko oba te konta zostaną „spalone”?

Odpowiedź: Nie zajął konta w SKOK prawdopodobnie dlatego, że te instytucje należą do OGNIVO dopiero od października 2020 roku: https://pamietnikwindykatora.pl/zajecie-rachunku-bankowego-w-skok-przez-komornika/. I albo od tego czasu komornik nie wysyłał ponownie przez OGNOIVO zapytań o Pani konta bankowe albo wysłał ale ograniczył zapytania np. tylko do banków komercyjnych.

Oba konta teoretycznie (przy założeniu, że komornik wyśle zapytania do wszystkich banków i SKOK-ów) są tak samo bezpieczne / niebezpieczne w aspekcie o który Pani pyta. Nie można też wykluczyć, że komornik mając na względzie, że komercyjne banki już pytał, zapyta teraz tylko SKOK-i a kiedy to nie wiem, może i jutro (a może za np. 4 miesiące) ale to pod warunkiem, że zostało mu jeszcze środków z zaliczek wpłaconych przez wierzyciela na początku egzekucji albo jeżeli wierzyciel (wniesie o ponowne zapytania) i uiści zaliczkę.

Nie wiem, jak szybko po przesłaniu zapytania komornik otrzyma odpowiedź czy ma Pani (nowe konto). Napisałbym, że natychmiast ale zapytania są podobno weryfikowane i nie wiem, czy automatycznie czy przez pracownika. Samo zajęcie konta też dokonywane jest elektronicznie (a nie jak kiedyś – pocztą poleconą) ale samo zajęcie musi zostać dokonane przez pracownika banku i nie jest wcale przesądzone, że zostanie dokonane tego samego dnia w którym bank otrzymał polecenie zajęcia.

Ok. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiałam się, czy system Ognivo powiadamia o nowym koncie, ale z Pana strony www, wynika, że nie. Komornik musi zapytać. Mam ich kilku i właśnie zaskoczyło mnie to, że Skoku jeszcze nie odnaleźli. A miałam już to konto od 2 lat i najnowsze zajęcie z listopada 2020. Widocznie ten ostatni nie zapytał o skok, a wcześniejsi tego nie robili. Ryzyk fizyk po mojej stronie.

Tak, komornik musi ponownie zapytać w OGNIVO, jeżeli nie zapyta, to bank ani SKOK nie poinformuje go o założeniu przez dłużnika nowego konta. Prawdopodobieństwo zajęcia konta na przestrzeni kilku dni jest według mnie niższe jak 1 procent.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 kwietnia, 2021

Komentarze do 'Konto dla osób z komornikiem – bank czy SKOK?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Gdyby komornicy zaczęli odpytywać skoki w ognivo, to mieliby efekty. Rzesze dłużników ma w skokach konta.

  Anonim

  15 kw. 21 o 06:58

 2. A nie mnożna podać konta innej zaufanej osoby?

  Gabi

  15 kw. 21 o 09:22

 3. Można o ile ma się taką zaufana osobę.

  admin

  15 kw. 21 o 10:59

 4. Ja raz miałem zajęcie z ZUS to znaczy otrzymałem pismo o zajęciu konta w banku ale konto nigdy nie zostało zajęte!

  Gola

  16 kw. 21 o 06:47

Skomentuj