Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wzbogać swój wniosek o uzasadnienie niekorzystnego wyroku

komentarzy 6

Jeszcze nie mam pewności, czy niekorzystny dla mnie wyrok o uzasadnienie którego wniosek poniżej wklejam, jest skandaliczny („kupiony”). W mej skromnej ocenie, wiele na to wskazuje, ale poczekam na uzasadnienie tegoż. Po raz pierwszy w mej karierze, oprócz standardowej formułki – wniosku o uzasadnienie wyroku, wzbogaciłem go, jak niżej. Jeżeli mimo tego wzbogacenia uzasadnienie będzie bełkotem nie odnoszącym się do meritum (co się zdarza…), to odpowiednio większego smrodu narobię publicznie i odpowiednio usilniej będę wyszukiwał innych osób które czują się skrzywdzonymi przez tych sędziów i/lub w sprawach w których pełnomocnikiem strony przeciwnej był ten sam radca prawny.

Wnoszę o sporządzenie i doręczenie mi uzasadnienia wyroku zapadłego w sprawie o wyżej wskazanej sygnaturze akt.

W szczególności interesuje mnie, dlaczego apelacja została oddalona, skoro zarzut sformułowany przez pozwanego a dokładniej przez reprezentującego go (zastanawiająco miernego – nie znającego przepisów i biernego) radcę prawnego był ewidentnie spóźniony. Na marginesie zauważam, że z uzasadnienia wyroku I instancji wynika, jakoby zarzut ten sformułował sam sędzia a nie pozwany ani jego pełnomocnik. (?!)

W postępowaniu apelacyjnym wykazałem, że zarzut (o ile faktycznie został podniesiony na rozprawie przez stronę pozwaną) był oczywiście spóźniony i absolutnie nie powinien zostać uwzględniony. Przypominam mój ostateczny kontrargument w tej kwestii do którego już pozwany ani jego pełnomocnik nie odnieśli się:

Pozwany jest jednak w błędzie twierdząc, iż spóźniony zarzut niewykonania częściowego umowy podniesiony dopiero na rozprawie nie powoduje zwłoki w rozpoznaniu sprawy. Ależ powoduje zwłokę, gdyż na taki zarzut powód musiałby między innymi powołać dowód w postaci zeznań świadków – zbywcy wierzytelności i jej pracownicy, to wszak logiczna konsekwencja. Trzeba by zatem wyznaczyć termin przesłuchania świadków. Sąd powinien więc pominąć ten spóźniony zarzut.”

Czekam na uzasadnienie wyroku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'Wzbogać swój wniosek o uzasadnienie niekorzystnego wyroku'

Subscribe to comments with RSS

 1. Postępowanie uproszczone?

  Zawisza

 2. Tak.

  admin

 3. Przecież nic to nie da, sprawę przegrałeś i nie ma trzeciej instancji. Szkoda pieniędzy na kopertę i znaczek.

  Anonim

 4. Jeżeli zbiorę innych pokrzywdzonych (z podobnie głupim uzasadnieniem wyroku, jeśli takowe będzie), to będzie większa szansa przeforsować skazanie sędzi za przestępstwo niedopełnienia obowiązków. A prawomocne skazanie otwiera furtkę do ponownego rozpoznania sprawy. To po pierwsze.

  Po drugie, trzeba patrzeć dalej niż przysłowiowy czubek własnego nosa. Jeżeli ja opublikuję w internecie o takiej czy innej sędzi wpis ostrzegawczy nawołujący do jednoczenia się pokrzywdzonych przez nią i ona się o tym dowie, to może zacznie się powstrzymywać przed krzywdzeniem kolejnych osób.

  Po trzecie, może i inni zaczną postępować tak jak ja i może w przyszłości jakaś sędzia już opisana w internecie nie odważy się skrzywdzić na przykład mnie.

  admin

 5. Masz upór w dążeniu do celu, struktury PIS chętnie Ciebie przyjmą. Powyższe bez ironii.

  Pako

 6. Zaczynam się też interesować sprawami obcych mi ludzi, sprawami opisanymi, udokumentowanymi w internecie i zacznę pisać do sędziów którzy ich skrzywdzili. I będę upubliczniał ich sprawy. Nie dlatego jednak, że jestem takim dobrym człowiekiem. To pragmatyzm, jak wyżej. I wszystkim prawdziwym Polakom sugeruję przyjęcie takiej postawy.

  admin

Skomentuj