Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Tomasz Stefanowski, Szczecin. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Tomasz Stefanowski, NIP 8511487036, siedziba kancelarii: ul. Szafera 188 E, 71-245 Szczecin, tel.: 91 455 36 47, e-mail: kancelaria@komornik7.szczecin.pl Prosimy Państwa o opinie o tym komorniku.
Tomasz Stefanowski jest komornikiem sądowym od września 2005 roku, Trzeba przyznać, że na swojej firmowej stronie internetowej publikuje sporo ogłoszeń licytacji nieruchomości, nie gardzi też licytacjami ruchomości.

11 grudnia, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Tomasz Stefanowski, Szczecin. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Tomasz Stefanowski, Szczecin. Opinie.'.

 1. Bardzo prosze o wyjasnienie w ktorym momencie Bank podejmuje windykacje na koncie. Bylam w banku, ale niestety nikt nie potrafil mi tego wyjanic. Rozumiem, ze na koncie powinny pozostac kwota do 1500 zl. A nadwyzka moze zostac zostac windykowana. I pytanie – czy kwota wplywow 1500 zl jest sumowana w ciagu miesiaca kalendarzowego czy sumowana az do uzyskania kwoty. Oraz co jest wliczane a co nie do tej kwoty – alimenty, 500 +, dochod z umow o prace dzielo, zlecenie.
  Na moje konto nie wplywaja srodki ze stosunku pracy o umowe o prace, umowe zlecenie lub dzielo. Jest to konto na ktore wplywaja alimenty i 500 +. Sa to jedyne srodki jakie posiadam, poniewaz nie pracuje, nie mam prawa do zasilku dla bezrobotnych.
  W moim przypadku w przeciagu miesiaca kalendarzowego zostala przekroczona kwota wplywow na konto ponad kwote 1500 zl, z moich wyliczen wynika o kwote ktora zostala windykowana. Jednak wplywy byly alimentami, dwukrotnie wplaconymi srodkami z MOPR, przelewem od chrzestego corki z tytulem przelewu „na prezent” oraz wplaconymi prywatnymi oszczednosciami, ktore zostaly szybko wyplacone na rachunki. W dniu kiedy zostala dokonana windykacja, na koncie byly jedynie aliment i 500 +, przelane jednego dnia tzn. 15.12.2017. Lacznie kwota 1050 zl. Stad moje pytanie kolejne – czemu zostala dokonana windykacja, skoro kwota byla nizsza niz 1500 oraz byly to fizycznie srodki nie podlegajace windykacji.
  W mojej opinii kwota zostala windykowana w chwili kiedy byly to moje jedyne srodki na koncie, tak jak juz pisalam pochodzace ze srodkow na corke, a kwota 1500 ktora powinna mi pozostac byla przezemnie wydana przed tym czasem. Kwota Laczna 2300 zl, nie byla jednoczesnie w przeciagu miesiaca na koncie, tylko roznymi przelewami „uzbierala sie”. Uwazam rowniez, ze aliment i 500 + nie powinny byc w to rozliczenie wliczane, skoro nie podlegaja zajeciu.

  koska

  20 Gru 17 o 11:04

 2. Wolna od zajęcia komorniczego na kontach w każdym miesiącu, w którym obowiązuje zajęcie, jest kwota do wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę – w tym roku istotnie jest to 1500 zł. W każdym miesięcy taką kwotę musi komornik zostawić. Jeżeli np. za kilka dni pojawi się przelew skutkujący wyższym saldem, komornik zajmie nadwyżkę.
  Dochód który wpłynął na konto już po zajęciu jego części przez komornika w zakładzie pracy, nie powinien zostać zajęty (jednak wlicza się do kwoty wolnej od zajęcia) nie podlegają też zajęciu alimenty oraz 500 plus i te dwa ostatnie świadczenia nie powinny być traktowane jako środki dłużnika a więc na przykład jeśli na koncie jest kwota 2500 zł w skład której wchodzi: 1000 zł ze świadczenia 500 plus, 1000 alimentów i 500 zł należących do dłużnika, to komornik nie powinien w takiej sytuacji ściągnąć żadnych środków z tego konta.
  Problem w tym, że komornik nie wie, z tytułu czego dłużnik ma na koncie środki. Niektórzy komornicy piszą na zajęciu konta do banku, że środków z tytułu 500 plus, alimentów, wynagrodzenia…. bank ma nie przekazywać komornikowi. Inni komornicy tego nie piszą a banki (które według mnie same z siebie powinny respektować to) przekazują „jak leci”.
  Proszę poinformować komornika, że na konto wpływają świadczenia 500 plus i alimenty, żeby ich nie zajmował.

  dozorca

  Administrator

  20 Gru 17 o 11:43

Skomentuj