Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Remigiusz Wierzbicki, Jelenia Góra. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Remigiusz Wierzbicki, adres: ul. Pocztowa 6/2, 58-500 Jelenia Góra, tel.: 75 612 30 55, e-mail: jelenia.gora.wierzbicki@komornikid.pl Prosimy wierzycieli oraz dłużników z postępowań egzekucyjnych o wyrażanie pod spodem opinii na temat tego komornika i jego pracowników. Remigiusz Wierzbicki został komornikiem w grudniu 2013 roku.

4 lutego, 2020

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Remigiusz Wierzbicki, Jelenia Góra. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pan komornik ściąga ode mnie dług z konta prywatnego. Od miesiąca lutego zmuszony byłem założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Przedtem pracowałem w tej samej firmie na umowę o dzieło. Czy komornik zostawi mi na koncie środki na ZUS i podatek? Czy muszę o to wystąpić na piśmie?

  Anonim

  8 Mar 20 o 14:13

 2. Niestety nie. Katalog środków niepodlegających zajęciu wyszczególniony w Art. 890 §1(1) Kodeksu postępowania cywilnego nie zawiera środków na zapłatę ZUS i podatków dłużnika (a jedynie te na zapłatę ZUS i podatków jego pracowników).
  Jeżeli nie jest to egzekucja alimentacyjna, to na koncie osobistym (nie na firmowym, tylko na osobistym) przysługuje Panu co miesiąc kwota wolna od egzekucji wynosząca 75% minimalnego wynagrodzenia ustawowego. Tą kwotę może Pan wypłacić w placówce banku.
  Zajęcie konta można zwykle ominąć na wiele miesięcy zakładając nowe konto bankowe. Chodzi o to, że gdy komornik zajmie konto to zazwyczaj przez kilka miesięcy później nie ponawia zapytań do banków (5-6 miesięcy ale to oczywiście nie jest reguła). Nowe konto bankowe pozostanie na wiele miesięcy niezajęte; banki z własnej inicjatywy nie informują komornika o założeniu konta przez dłużnika. jak chodzi o konta osobiste to polecam te tutaj. I w praktyce prowadząc firmę można zamiast konta firmowego używać konta osobistego.

  admin

  Administrator

  8 Mar 20 o 15:10

Skomentuj